دسته بندی
رسانه‌های دولتی انگلستان از دستگیر شدن یك پسر‌بچه سه ساله توسط پلیس این كشور خبر داده و اعلام كردند...

رسانه‌های دولتی انگلستان از دستگیر شدن یك پسر‌بچه سه ساله توسط پلیس این كشور خبر داده و اعلام كردند: این كودك خردسال به اتهام تجاوز جنسی، سرقت و تخریب اموال دیگران بازداشت شده است.
«كریس گری لینگ» ـ یكی از نمایندگان حزب مخالف دولت ـ در مصاحبه‌ای با شبكه خبری بی‌بی‌سی، تصریح كرد: این پسر‌بچه سه ساله توسط پلیس انگلستان و به اتهام تجاوز، سرقت از فروشگاه‌های مختلف در شهر محل سكونتش و تخریب اموال همسایگان خود دستگیر شد.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام كارشناسان و بازرسان پلیس انگلستان این پسر‌بچه جوان‌ترین یا به عبارتی كوچك‌ترین مجرم در طول تاریخ انگلستان به شمار می‌رود.
از طرفی در گزارش پلیس انگلستان آمده است كه این پسر‌بچه در بازجویی‌هایش به ماموران گفته بود كه تنها برای شوخی و خنده اقدام به انجام این كارها كرده است.
كودكان زیر هشت سال در «اسكاتلند» و زیر 10 سال در «ولز» اگر مرتكب جرمی شوند، نباید بازداشت شده و مورد بازجویی قرارمی گیرند، اما براساس گزارش نمایندگان حزب مخالف دولت، این پرونده‌ با دیگر پرونده‌ها متفاوت است و باید در مورد آن تامل شود.
بر اساس آمارهای موجود طی سه سال گذشته بیش از شش هزار تخلف اجتماعی تنها توسط كودكان زیر 10 سال در سراسر انگلستان انجام شده است. به گونه‌ای كه یك پسر‌بچه 9 ساله به اتهام تجاوز به یك دختر خردسال و دو كودك هشت ساله به اتهام درگیری با سلاح سرد و مجروح كردن سه نفر دیگر توسط پلیس دستگیر شدند.
از طرفی درگیری كودكان با چاقو، سرقت‌های كوچك و بزرگ، گدایی و ضرب و شتم نیز از موارد تخلف كودكان به ویژه پسر‌بچه‌های زیر 10 سال در انگلستان هستند. با این حال، تاكنون هیچ دستگاهی در این كشور برای جلوگیری از این نوع جرایم تلاشی نكرده است.

گردآوری شده توسط: گروه سرگرمی ایران فروم
Cloob Print Google+