دسته بندی
طرز تهیه چیز کیک کدو

مواد لازم:
لایه سخت زیرین:
گردو=1 پیمانه
ارد سفید=1/2 پیمانه
شکر قهوه ای=1/2 پیمانه
آرد سبوس دار=1/2 پیمانه
زرد تخم مرغ=1 عدد
مواد نرم داخل :
پنیر خامه ای=2 کیلو
شکر قهوه ای=2 پیمانه
تخم مرغ بزرگ=5 عدد
آرد سفید=3 قاشق غذا خوری
زنجبیل=1/2 ق.چ
جوز=1/4 ق.چ
میخک=1/4 ق.چ
نمک=1/4 ق.چ
وانیل=2 قاشق غذا خوری
پوره کدو تنبل=1 کیلو
طرز تهيه:
گردو ، آرد ، شکر ، و آرد سبوس را در مخلوط کن با هم بزنید بعد کره و زرده تخم مرغ را به آن اضافه کرده تا کاملا با یکدیگر مخلوط شوند. مواد را در کف ظرف فنر دار ریخته و در فر به مدت ده دقیقه در دمای 190 درجه سانتی گراد بپزید.بعد از فر درآورده و اجازه دهید تا سر شود .
تهیه پوره :
یک عدد کدو را نصف کرده و هسته های داخل آن را خارج نمایید. و آن را داخل قابلمه قرار دهید و 4/1 آن را از آب پر کنید . و ان را در فر در دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت بپزید تاکاملا نرم شود و بعد آن را داخل مخلوط کن کاملا پوره کنید. نکته مهم این است که باید آب اضافه پوره گرفته شود که می توان پوره را داخل حوله های کاغذی و یا دستمال سفره قرار دهید تا کاملا آب آن گرفته شود و سفت گردد.
آرد و دارچین و زنجبیل و جوز وپودر فلفل شیرین را در یک کاسه با قاشق چوبی مخلوط نمایید .بعد پوره ، تخم مرغ ها ،وانیل و نمک را به آن اضافه کنید و با هم مخلو ط کنید.
در یک ظرف بزرگ پنیر خامه ای را با شکر قهوه ای با میکسر مخلوط نمایید.و بعد پوره آماده شده در مرحله قبل را به آرامی به ان اضافه کنید و به هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.
ظرف فنر دار را برداشته و دور آن را با دو لایه آلومینیوم بپوشانید تا آب به داخل آن نفوذ نکند. و مواد را روی مواد سفت پخته شده بریزید. و ظرف را در یک ماهی تابه یا ظرف بزرگیتر قرار دهید و داخل ان را از آب پر کنید . و بعد ظرف را در قسمت وسط فر به مدت 1 ساعت ونیم در دمای 160 درجه سانتی گراد بپزید و بعد آن را از فر خارج کرده و به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید تا سرد شود .
ظرف را از یخچال خارج کرده و دور کیک را با چاقو تیز از ظرف جدا نمایید و بعد دور آن را باز کنید حال می توانید آن را ببرید و روی آن را با سس کارامل و خامه زده شده تزیین نمایید.

گردآوری شده توسط: گروه آشپزی و خانه داری ایران فروم
Cloob Print Google+