دسته بندی
تالارهای نمایشی پایتخت بعد از تعطیلات نوروز با میزبانی پانزده نمایش به استقبال سال 87 می‌روند. نمایش‌ «کلبه عموتم» به کارگردانی بهروز غریب‌پور ..


مژده به دوستداران تئاتر در سال 87


تعطیلات یك ماهه‌ی مجموعه‌ی تئاتر شهر و تالارهای نمایشی تهران به تدریج از 20 فروردین ماه به پایان می‌رسد.
تالارهای نمایشی پایتخت بعد از تعطیلات نوروز با میزبانی پانزده نمایش به استقبال سال 87 می‌روند.
نمایش‌ «کلبه عموتم» به کارگردانی بهروز غریب‌پور طی توافقاتی كه اواخر سال گذشته انجام شد، قرار است از 20 فروردین در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه برود. این نمایش پیش از این با حمایت شهرداری و همزمان با بیست و ششمین جشنواره تئاتر فجر در تالار آوینی فرهنگسرای بهمن اجرا شد.
نمایش «كادنس» نوشته‌ی طلا معتضدی به کارگردانی نیما دهقان از 26 فروردین در کارگاه نمایش با بازی لیلی رشیدی، فرزین صابونی ، علیرضا محمدی و سینا رازانی ساعت 17 اجرا خواهد داشت. ماجرای این نمایش در جهان برزخ به وقوع می‌پیوندد.
نمایش «حسن و دیو راه باریک پشت کوه» به کارگردانی و نویسندگی افشین هاشمی از 25 فروردین در تالار قشقایی اجرا می‌شود. این نمایش كه جزو كارهای منتخب سیزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی –سنتی است، دو اجرا در برنامه‌ی بهار ایرانی در پاریس در ایام نوروز داشت.
منیژه محامدی نیز بعد از تعطیلات نوروزی با نمایش «تبرئه‌شدگان» نوشته‌ی مشترک اریک جنسن و جسیکا بلک، دو نمایشنامه نویس امریکایی که براساس داستان های واقعی و تحقیقات مستند از تعدادی از تبرئه شدگان آمریکایی این نمایشنامه را نوشته‌اند به سالن چهارسو می‌آید.
در تالار سایه هم نمایش «کریستال تاور» نوشته رونالد گرندز به کارگردانی نصرالله قادری دوباره اجرای خود را بعد از تعطیلات از 20 فروردین ماه آغاز می‌كند و تا 5 اردیبهشت ماه اجرا دارد و سپس بعد از پایان اجرای این نمایش در تاریخ یادشده نمایش «غولتشن‌ها» به کارگردانی حمید پورآذری روی صحنه خواهد رفت.
به گزارش ایسنا، تماشاخانه‌ی «سنگلج» نیز بعد از تعطیلات و از 18 فروردین میزبان نمایش «مثل‌های عروسکی» نوشته و كار فرناز بهزادی است.
تالار هنر نیز از بیستم فروردین ماه میزبان دو نمایش «عروسك» به كارگردانی علی محمد رحیمی و نمایش «وای به حال عنكبوتا اگه...» به كارگردانی رضا فیاضی می‌شود.
اما در تالار مولوی از اواخر فروردین ماه دو نمایش «تئاتر بی‌حیوان» نوشته‌ی ژان میشل ریب به كارگردانی مهدی مكاری و «پچپچه‌های فرشته‌های قاطی پاتی» نوشته سلما رفیعی با كارگردانی مهدی شاه‌پیری در دو تالار كوچك و اصلی اجرا دارند.
قرار است نمایش «رودکی شاعر واژه‌های سبز» نوشته ایوب آقاخانی با كارگردانی علی پویان هم در تالار وحدت به صحنه می‌رود.
خانه نمایش اداره تئاتر نیز از هجدهم فروردین ماه میزبان نمایش «خواستگاری آبجی خانوم» به كارگردانی فهیمه میرزا حسینی می‌شود.
این نمایش كه نوعی مجلس تقلید زنانه است كاری از گروه تئاتر «سیب» است و پیش از این در سیزدهمین جشنواره تئاتر آیینی سنتی اجرا داشت.
نمایش «آن مرد آمد» نوشته امید نیاز و با كارگردانی مشترك او و رضا آحادی در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود. این نمایش صبح‌ها ویژه مدارس و مهدکودک‌ها و ساعت 18 برای عموم اجرا خواهد داشت.
نمایش «فردا روز دیگری است» به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور و همكاری گروه نقاب نیز فروردین ماه با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه روی صحنه می‌رود.

گردآوری شده توسط: گروه فرهنگ و هنر ایران فروم
Cloob Print Google+