دسته بندی
رهنما در پایان اضافه می‌کند: «تصمیم دارم 6 ماه اول سال 1390 فقط به فعالیت‌های تئاتری بپردازم، بنابراین در سال جدید به غیر از تئاتر به هیچ چیزی از جمله....


با آغاز بهار نسل جوان تئاتر از آرزوهایشان می‌گویند


امیدواریم سال آینده،سال پربرکت و شادی برای تئاتر باشد. با همین رویکرد سراغ جوانان تئاتری رفتیم تا در آستانه سال جدید از دلتنگی‌ها و آرزوهای دست‌یافتنی و دست نیافتنی‌شان بگویند.

بازسازی ساختمان اداره تئاتر
علی سرابی- بازیگر تئاتر- درباره بازسازی قدیمی‌ترین ساختمان تئاتر می‌گوید: «امیدوارم مرمت و بازسازی اداره تئاتر که هم به عنوان یکی از بناهای تاریخی شناخته شده و هم یادگاری برای هنرمندان تئاتر است در سال جدید، به پایان برسد.» این بازیگر جوان به اجرای نمایش «کمی تاب بخوریم» که امسال در بیست‌ونهمین جشنواره اجرا شد،اشاره کرد و گفت‌: «امیدوارم در سال جدید آثار نمایشی با نگاهی بازتر مورد بررسی قرار بگیرند زیرا این مسئله تنها با تدبیر مسئولان امکانپذیر می‌شود.»

آرزوی سالی پربار برای هنرمندان
احمد مهرانفر که این روزها مشغول بازی در مجموعه «پایتخت» سیروس مقدم است،خبر از اجرای نمایش «17 دی، کجا بودی» به کارگردانی امیررضا کوهستانی در جشنواره پاییزه پاریس داد. مهرانفر می‌گوید: «امیدوارم سال جدید،سال خوب و پر باری برای تئاتر ایران باشد تا هنرمندان این عرصه با مشکلات و دغدغه‌های کمتری به فعالیت خود ادامه دهند. برای اهالی تئاتر لذتی که در تئاتر وجود دارد در دیگر رشته‌های هنری نیست زیرا تئاتری‌ها افرادی اندیشمند و فرهیخته‌اند که به دنبال پرورش فکر و اندیشه خود هستند.» وی که به صحنه رفتن و اجرای نمایش‌ها را تنها راه برای نشان دادن اندیشه‌های انسانی در فضای تئاتر می‌داند،دوربودن از دغدغه‌های مالی و فراهم شدن شرایط و موقعیت لازم را عامل فعالیت بیشتر هنرمندان این عرصه دانست.

تئاتر تنها دغدغه‌ام در سال جدید
بهاره رهنما از دیگر هنرمندانی است که اگر چه چهره شناخته شده‌ای در تلویزیون و سینما دارد ولی چند سالی است در تئاتر نیز مشغول است.او که با چاپ نمایشنامه‌ و بازی در نمایش‌های مختلف فعالانه در این حوزه حضور دارد، می‌گوید: «امیدوارم سال جدید سالی باشد که برای همه ایرانیان بهترین اتفاق ممکن به‌وجود آید. او به آیه «حول حالنا احسن الحال» که هرساله بر سفره هفت سین زمزمه می‌شود، اشاره‌ای می‌کند.» رهنما در پایان اضافه می‌کند: «تصمیم دارم 6 ماه اول سال 1390 فقط به فعالیت‌های تئاتری بپردازم، بنابراین در سال جدید به غیر از تئاتر به هیچ چیزی از جمله سینما، تلویزیون و نمایشنامه‌نویسی فکر نمی‌کنم.»

گردآوری شده توسط: گروه فرهنگ و هنر ایران فروم
Cloob Print Google+