دسته بندی
مدير كل تامين برنامه خارجي سيما گفت:بيش از 70 فيلم سينمايي روز دنيا براي پخش از شبكه‌هاي مختلف سيما در ايام نوروز87 خريداري شده است.


خريداري بيش از70 فيلم روز دنيا براي نوروز87


علي‌اصغر غلامرضايي در گفت و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: در 6 ماه اخير حدود 140 فيلم در دنيا اكران شده كه ما در اين ميان اقدام به خريد 70 تاي آنها كرده‌ايم. اين اقدام حركتي جديد در سيما است و مردم ايران در ايام نوروز مي‌توانند جديدترين فيلم‌هاي دنيا را ببينند.
وي با بيان اينكه 12 فيلم از ميان فيلم‌هاي خريداري شده، انيميشن هستند، افزود: ما هرسال بسياري از فيلم‌ها را با حق پخش تلويزيوني خريداري مي‌كنيم ولي امسال هفتاد فيلم را با تمام حقوق و يا حقوق ويديويي و تلويزيوني خريداري كرديم تا بتوانيم جديدترين فيلم‌هاي دنيا را به بينندگان سيما هديه دهيم.
وي در ادامه درباره تعداد فيلم‌هاي سينمايي ايراني نيز گفت: در سال 83 تعداد 6 فيلم ايراني در نوروز پخش شد كه در سال 84 به 14 فيلم و در سال گذشته به 23 فيلم افزايش يافت كه اين رشدي چشمگير محسوب مي‌شود.
مديركل تامين برنامه خارجي سيما گفت: امسال نيز سعي خواهيم كرد تا فيلم‌هاي مناسبي را خريداري و پخش كنيم. البته در طول سال نيز تعدادي از اين فيلم‌ها در اعياد و ايام خاصي خريداري و پخش شده است و نمايش اين فيلم‌ها فقط مختص ايام نوروز نخواهد بود.

* تلويزيون فيلم‌هايي را كه فرصت اكران در سينماها نيافته‌اند، مي‌خرد
غلامرضايي در ادامه از برگزاري جلسه‌اي با محمود اربابي مدير كل ارزشيابي و نظارت سينماي حرفه‌اي و مسئولين بنياد سينمايي فارابي خبر داد و گفت: طي اين جلسات بنا شد فيلم‌هايي كه به دلايل مختلف فرصت اكران نيافته‌اند با كمك معاونت سينمايي و سازمان صدا و سيما بازبيني و موارد انتخاب شده خريداري شوند.
وي در ادامه اظهار داشت: با رويكرد چند سال اخير صدا و سيما به پخش برنامه‌هاي مستند در شبكه‌هاي مختلف و استقبال كم‌سابقه بينندگان از اين برنامه‌ها، تفاهم‌نامه‌اي نيز بين ما و انجمن مستندسازان و مركز مستند و تجربي معاونت سينمايي امضاء شده تا با همكاري بيشتر با اين عزيزان هم توليدات فعلي خريداري و پخش شود و هم با توجه به نيازهاي سازمان توليدات آتي سمت‌وسوي بهتري به‌خود بگيرد.

* تله‌فيلم‌هاي حوزه هنري و بخش خصوصي به تلويزيون مي‌آيند
غلامرضايي افزود: همچنين در سه ماه گذشته با همكاري مركز مستند و تجربي و مركز سينماي‌جوان فيلم‌هاي توليد شده، خريداري و در برنامه‌هاي «سينماي ديگر» از شبكه دو و «سينماي فيلم كوتاه» از شبكه سه و در آينده، در برنامه‌اي ديگر از شبكه چهار پخش خواهيم كرد.
وي در ادامه از امضاي تفاهم‌نامه بين اداره كل و حوزه هنري سازمان تبليغات براي خريداري تله‌فيلم‌هاي توليدي حوزه هنري خبر داد و گفت: اداره كل آمادگي خريد تله‌فيلم‌هاي توليد شده پخش خصوصي را هم دارد. به همين جهت در سال گذشته بودجه خريداري برنامه‌هاي داخلي از يك ميليارد و دويست ميليون تومان در سال به دو برابر افزايش يافته و اميدوارم بتوانيم پاسخگوي سليقه و نظر مخاطبان باشيم.

گردآوری شده توسط: گروه فرهنگ و هنر ایران فروم
Cloob Print Google+