دسته بندی
فیلم‌های "تشریفات"، "گذر"، "ریوار"، "سازمان 4"، "کار اجباری"، "یک تکه نان"، "بچه‌های هیروشیما" و "بایکوت" در تعطیلات آخر هفته از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود.


یک تکه نان آخر هفته از تلویزیون پخش می‌شود


به گزارش خبرنگار مهر، فیلم سینمایی "تشریفات" به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده به مدت 110 دقیقه پنجشنبه 11 بهمن روی آنتن شبکه اول می‌رود. این فیلم را فخیم‌زاده سال 1364 بر مبنای فیلمنامه‌ای از خودش و رضا میرلوحی جلو دوربین برد و خودش نیز در کنار احمد هاشمی، علی شعاعی، مهوش صبرکن، نعمت حقیقی احمد قدکچیان و ... در آن نقش‌آفرینی کرد.

این فیلم داستان جوانی به نام حسن مطرب را به تصویر می‌کشد که به دلیل شباهت زیاد با یکی از مبارزان سیاسی مذهبی به نام توحید دستگیر و روانه زندان می‌شود. ساواک پس از پی بردن به اشتباه خود از او می‌خواهد نقش توحید را بازی کند تا به این وسیله به اطلاعاتی دست یابد و ...

فیلم تلویزیونی"گذر" عصر جمعه 12 بهمن از شبکه اول سیما پخش می‌شود. این فیلم به کارگردانی ناصر طالبی ساخته شده و آرش مجیدی و محمد منصوری در آن بازی می‌کنند. در خلاصه داستان این فیلم آمده: مهران آیتی عضو ساواک پنهانی با انقلابیون همفکری می‌کند. او در یک عملیات از پیش تعیین‌شده کیفی حاوی اسناد و مدارک مهم را از دو مامور همراه می‌رباید و متواری می‌شود. مهران به روستایی دورافتاده در مازندران می‌رود و به درس دادن بچه‌ها مشغول می‌شود.

فیلم تلویزیونی "ریوار" جمعه 12 بهمن ساعت 18 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. این فیلم به کارگردانی مسعود فرخنده بر مبنای فیلمنامه علی مرادی ساخته شده است. در فیلم "ریوار" هوشنگ توکلی، امیرمحمد زند، سودابه بیضایی، زهرا سعیدی، حامد شیدایی و محسن سلیمانی به ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان فیلم "ریوار" آمده: سیاوش که از اهالی روستای غربی کشور است، از نامزد و عموی خود می‌خواهد به علت نزدیک شدن عراقی‌ها به روستا هرچه زودتر آنجا را ترک کنند. هنگام خداحافظی رخساره نامزد سیاوش از او قول می‌گیرد حتماً بازگردد و سیاوش از او می‌خواهد منتظرش بماند تا مراسم عروسی خود را کنار چشمه روستا برپا کنند. چند سال از این قضیه می‌گذرد و سیاوش ...

رضا کیانیان و هومن سیدی در نمایی از فیلم سینمایی "یک تکه نان"

فیلم سینمایی "سازمان 4" پنجشنبه 11 بهمن ساعت 20:15 از شبکه سه روی آنتن می‌رود. این فیلم را حسن جوانبخش سال 1366 بر مبنای فیلمنامه‌ای از عبداله چینی‌چیان ساخت. در فیلم "سازمان 4" بازیگرانی چون پرویز پرستویی، اصغر محبی، منوچهر اولیایی، هرمز سیرتی و مهدی آریان‌نژاد بازی کردند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: رضا گلایل، از عوامل توزیع هروئین در شهرستان رامسر، پس از کشته شدن پسر برادرش با قاچاقچیان مواد مخدر در می‌افتد ، قاچاقچیان او را به قتل می‌رسانند. در تهران فرزندش، حسین به همراه دوستش ناصر که مامور کمیته است، تصمیم می گیرد ...

فیلم سینمایی "کار اجباری" جمعه 12 بهمن ساعت 10:15 از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود. این فیلم را دامیان زیفرون سال 2005 بر مبنای فیلمنامه‌ای از خودش به مدت 112 دقیقه جلو دوربین برد. در این فیلم آرژانتینی دی‌یگو پرتی، لوئیز لوک، دالیو اورسو و مارچلو سین به ایفای نقش پرداختند. فیلم "کار اجباری" در سال 2006 در سه رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد نامزد دریافت جوایز انجمن منتقدان فیلم آرژانتین بود.

در خلاصه داستان فیلم "کار اجباری" آمده: دیاز یک مامور پلیس است که زندگی زناشویی او را افسرده کرده است. سیلور ستاین یک روانکاوی است که برای کمک به دیاز به کار گرفته می‌شود که به زودی سیلور ستاین یاد می‌گیرد چه طور با یک اسلحه کار کند. آنها درگیر زنجیره‌ای از قتل قاچاقچیان اسلحه و پلیس‌های فاسد می‌شوند و تنها دوستی میان آنها است که می‌تواند آنها را زنده نگه دارد.

فیلم سینمایی "یک تکه نان" ساخته کمال تبریزی جمعه 12 بهمن در قالب برنامه صد فیلم از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این فیلم 100 دقیقه‌ای را تبریزی بر مبنای فیلمنامه محمدرضا گوهری ساخت و در آن رضا کیانیان، هومن سیدی، اسماعیل خلج، رویا نونهالی، هومن برق‌نورد، احمد آقالو، مریم بوبانی، پیام دهکردی و حسین توکلی بازی کرده‌اند. در خلاصه داستان "یک تکه نان" آمده: گروهی از جوان‌ها برای استخدام در اداره محیط‌بانی باید در مسابقه‌ای شرکت و مسیری سخت را طی کنند...

فیلم سینمایی"بچه‌های هیروشیما"جمعه 12 بهمن در قالب برنامه سینما چهار از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی کانه‌تو شیندو سال 1952 به مدت 97 دقیقه ساخته شد. در این فیلم سیاه و سفید ژاپنی نوبوکو اوتاوا، اوسامو تاکیزاوا، نیوا سایتو و سونه‌کو یاماناکا به ایفای نقش پرداختند.

فیلم "بچه‌های هیروشیما" روایتگر فردی به نام تاکاکائو ایشیکاوا است که بعد از چهار سال دوری از زادگاه به شهر هیروشیما بازمی‌گردد و در آنجا با تاثیرات مخرب بمباران هیروشیما رو به رو می‌شود. این فیلم یکی از جوایز بافتا را در سال 1956 از آن خود کرد و سال 1953 در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد.

شیندو یکی از فیلمسازان پرکار و مطرح سینمای ژاپن است که 146 فیلم در مقام نویسندگی و 44 فیلم در مقام کارگردانی دارد و از فیلم‌های مطرح این فیلمساز 95 ساله می‌توان به "اونیبابا" یا "حفره" تولید سال 1964 و "جزیره" سال 1960 اشاره کرد.

فیلم سینمایی "بایکوت" روز جمعه 12 بهمن ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. این فیلم را محسن مخملباف سال 1364 بر مبنای فیلمنامه‌ای از خودش به مدت 90 دقیقه جلو دوربین برد. در فیلم "بایکوت" مجید مجیدی، واله معصومی، محمد کاسبی، زهره سرمدی، اردلان شجاع‌کاوه و سعید کشن فلاح به ایفای نقش پرداختند.

داستان این فیلم روایتگر جوانی به نام واله، عضو سازمان سیاسی است که بر ضد نظام سلطنتی فعالیت سیاسی و نظامی دارد. او همسرش را در زادگاهش رها می‌کند تا یکی از رفقایش را ملاقات کند، اما دستگیر و زندانی می‌شود. از سوی دیگر همسرش که از آمدن او نا امید شده با نوزاد خود از زادگاهش می‌گریزد و ...

گردآوری شده توسط: گروه فرهنگ و هنر ایران فروم
Cloob Print Google+