دسته بندی
اگر در روزهای عادی از صابونهای معمولی و یا حتی صابونهای آرایشی جهت شستشوی پوست استفاده می کردید بهتر است در این روزها از...

در این هوای آلوده هوای پوستتان را داشته باشید!!


وقتی آلودگی هوا بر روی ریه، مغز، چشم و حتی خون ما اینگونه اثرات سو می گذارد قطعا بر روی پوست اثرات مخربتری خواهد داشت که با رعایت یکسری نکات نه چندان سخت میتوان این اثرات را تا حدودی جبران کرد :

اول اینکه : چون تغذیه موثرترین راه برای جذب مواد لازم جهت شادابی و سلامت پوست است پس بهتر است در این روزهای آلوده، از لبنیات به خصوص شیر و میوه های حاوی ویتامین C از قبیل لیمو و پرتقال بیشتر مصرف کنید مخصوصا اگر از منزل هم خارج می شوید .
شربت آبلیمو نیز برای این روزها توصیه می شود.

دوم اینکه : اگر در روزهای عادی از صابونهای معمولی و یا حتی صابونهای آرایشی جهت شستشوی پوست استفاده می کردید بهتر است در این روزها از شوینده های مایع مخصوص پوست که به شکل کرم یا ژل در داروخانه ها یافت می شوند و نوع کرم شستشوی عمیق آن خود حالت پاکسازی کامل را دارد تهیه کرده و پوستتان را حداقل دو بار با آن بشویید به طوری که به حالت ماساژ چند لحظه هم روی صورت نگه داشته و ماساژ دهید تا آلاینده ها کاملا از روی پوست پاک شوند .

سوم اینکه : پس از اطمینان از شستشوی کامل صورت یا از بخور بابونه و یا به جای آن از شلغم که خود خاصیت پاک کننده و ضد عفونی کنندگی قوی دارد استفاده کرده، آن را نصف کنید و چند خط با چاقو روی آن بیندازید و آرام آرام روی پوستتان بمالید . در نظر داشته باشید که ممکن است پوستتان کمی بسوزد که طبیعی است .

چهارم اینکه : سعی کنید حتی المقدور از لوازم آرایش استفاده نکنید و یک ضد آفتاب خوب به پوستتان زده و آن را مرتبا بخصوص در بیرون منزل تجدید کنید . اگر هم نمی توانید و می خواهید حتما آرایش کنید ابتدا از یک مرطوب کننده ی خوب و سپس ضد آفتاب رنگی استفاده کنید و روی آن هم کمی کرم پودر یا پنکیک بزنید که باز هم توصیه می شود روی ضد آفتاب رنگی ترجیحا چیزی استفاده نشود بهتر است.

پنجم اینکه : استفاده از ماسکهای میوه مثل ماسک خیار که روی پوست به حالت لایه ای نازک می نشیند و به راحتی قبل از شستشو برداشته می شود استفاده کرده و پس از برداشتن آن از روی پوست صورت را با آب سرد و خنک بشویید.

در این هوای آلوده هوای پوستتان را داشته باشید!!


با این مراقبتها تا آمدن بارانی زیبا و هوایی مطبوع هوای پوستتان را داشته باشید.

گردآوری شده توسط: گروه سبک زندگی ایران فروم
Cloob Print Google+
پربیننده های روز