دسته بندی
دلم می‌خواهد نقش یک پادشاه ایرانی، کسی مثل کوروش کبیر و داریوش را یک روز بازی کنم. کلا بازی کردن نقش این شخصیت ها برایم جذاب اند، دوست دارم اون ...

کاوه خداشناس دانش آموخته رشته تئاتر است که تحصیلات دانشگاهی خود را در تئاتر به پایان رسانده و با فیلم "خداحافظ رفیق" پا به عرصه بازی گذاشته است.
کاوه همزمان با سریال "رستگاران" در سری دوم "عملیات 125"به کارگردانی محمد آهنج که هم اکنون از شبکه پنج در حال پخش است،بازی کرد.
او نقش های ماندگاری را در فیلم های "خداحافظ رفیق" و "بابا عزیز" و سریال های "پول کثیف"، "بانو" و "شب مهتاب" از خود برجای گذاشته و در حال حاضر مشغول اجرای تئاتر "گالیله" در سالن تئاتر شهر است.

*آدم آرومی هستم، نگاهم به زندگی نگاه هدفمندیه و زندگی رو دوست دارم. سعی می‌کنم برای رسیدن به چیزهایی که ایده آل منه، تلاش کنم و از همه چیز مهم تر، برام خانوادمه و سعی می کنم، همیشه بهشون احترام بزارم.

*از مطالعاتی که در مورد هنر داشتم، احساس کردم دنیای دوست داشتنی است، دنیایی که با روحیاتم منطبقه، اشتباه هم فکر نکردم. علی رغم اینکه در سنین پایین، آدم، شناختی به دنیای هنر و حتی روحیات خودش ندارد، همچنین هیچ اطلاع رسانی درستی در سیستم آموزش ما نمی‌شد، اما اتفاقاتی پیش آمد که احساس کردم، رشته بازیگری در دنیای هنر با روحیه ام سازگاری دارد.

*قبل اینکه دانشجو بشم، در سال 78 تئاتر کار کردم که تقریبا 19 سالم بود، تئاتری به نام "هدهد" به کارگردانی منصور خلج؛ بعد از آن دانشجوی تئاتر شدم و به صورت حرفه ای کار می‌کردم. بعد هم کار تصویر بهم پیشنهاد شد از این کار به اون کار.. گاهی وقت ها بی کار... و گاهی پرکار.... تا رسیدم به سال 88.

*در انتخاب نقش به متفاوت بودن و تخت نبودن شخصیت توجه می کنم؛ تاثیرگذاری شخصیت در داستان، شاید خیلی مهم نباشد. بیشتر توجهم در تاثیرگذاری و از همه مهم تر، حضور به موقع و پر رنگ نقش است که بهش توجه می‌کنم.

*دلم می‌خواهد نقش یک پادشاه ایرانی، کسی مثل کوروش کبیر و داریوش را یک روز بازی کنم. کلا بازی کردن نقش این شخصیت ها برایم جذاب اند، دوست دارم اون حال و هوا رو تجربه کنم.

*محیط زندگی بازیگر، روی نحوه ایفای نقش، قطعا تاثیر گذاره و نمی شه از محیط تاثیر نگرفت. همه چیز ما وابسته به محیطه و قاعدتاً محیط در خیلی از تجارب بازیگری تاثیر دارد. آدم می‌تواند از محیط هایی که در آن قرار گرفته، استفاده کند.

*مطالعه روی نحوه اجرای نقش خیلی تاثیر گذاره و می‌تونه به صورت
شکل های مختلف باشه. مثلا خواندن کتاب یا حتی دیدن فیلم و رفتن به سفر و هر چیزی که جست و جو و مطالعه در آن وجود داشته باشه و باید دانش به روز باشه.

*شخصیت "بابک " در "رستگاران" خیلی از من دور نبود. شخصیت آرام که شاید موقعیتی که در آن قرار داشت و اختلاف خانواده اش با من تفاوت داشت،اما خود شخصیتش از من دور نبود.

*تا به امروز افتخار این رو داشتم که در کنار شخصیت های خیلی با ارزشی ایفای نقش کنم. در"رستگاران" کنار آتیلا پسیانی، در"بانو" کنار ارجمند و طهمورث، در "عملیات "125 کنار اکبری و احمد نجفی و سایر بزرگان بودم. امیدوارم در آینده هم اتفاقات خیلی خوب را در کنار بزرگان تجربه کنم.

*دغدغه بازیگران جوان دیگر رو نمی‌دانم،اما دغدغه من این است که پرونده کاری و هنری خوبی از خودم بر جای بذارم که اگر یک روز برگشتم و پشت سرم رو نگاه کردم، از تک تکشان بتوانم دفاع کنم و لذت ببرم.

*یه جمله ماندگار: "به هر چی که از صمیم قلب بخواهی، حتما می رسی."

*در کل علاقه اصلی من ادبیات است. جمله مورد علاقم: "هنوز در فکر آن کلاغم در دوره های یوش ..."

*چهارشنبه سوری ها معمولاً هر سال یکجا بودم، معلوم نیست امسال کجا باشم.

*دوست دارم همسرم، در هنرهای دیگه ای فعالیت داشته باشه.

*آخرین فیلمی که دیدم، چند شب پیش، "فیلم چند کیلومتری برای مراسم تدوین" فیلم فوق العاده ای بود.

*جوان ها اگر در یک مسیر مشخص برای رسیدن به یک هدف مشخص تلاش کنند، حتماً به نتیجه خوبی می‌رسند.

گردآوری شده توسط: گروه سرگرمی ایران فروم
Cloob Print Google+