دسته بندی
پربیننده های سیاست
ائمه جمعه کشور با حذف شعار مرگ بر آمریکا مخالفت کردند

پس از سفر اخیر حسن روحانی به امریکا و تماس تلفنی با رئیس جمهور این کشور و همچنین دور جدید مذاکرات ایران با 1+5 و همچنین نقل قول آیت الله هاشمی از امام خمینی درمورد حذف شعار مرگ بر آمریکا روز گذشته ائمه جمعه کشور با ورود به این موضوع مواضع یکسانی در این مورد اتخاذ کردند.

آیت ا... سیداحمد علم الهدی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد با بیان اینکه بعضی از نزدیکان بیت امام(ره) نسبت های بد می دهند یا به عنوان خاطره از امام به ایشان نسبت می دهند که با حذف شعار «مرگ بر آمریکا» موافق بودند یا اینکه مطالب مبتذل در اهانت به شهدا تولید می کنند، یک حرکت خائنانه دشمنان در راستای ساختار شکنی است .

آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار داشت: همه مواضع و ایستادگی های ملت بر سر خواسته های خود و شعارهایی که به زبان می آورند ناشی از عزتمندی و اعتقاد به سیره غدیر است.
وی تصریح کرد: همین حرفهایی که برخی در خصوص شعارهای انقلاب و حذف آنها مطرح می کردند نشان می داد که نه ریشه انقلاب را می دانند، نه هدف آن را می شناسند و نه از دشمن بزرگ ایران اسلامی یعنی آمریکا شناختی دارند.

امام جمعه کرمانشاه گفت: شعار مرگ بر آمریکا از اعتقاد ملت ایران و به دلیل جنایت های بی شرمانه آمریکا علیه ملت ماست که هزاران جوان ایرانی را به خاک خون کشیده است و توطئه های جنایتکارانه ای را علیه ایران برنامه ریزی کرده است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته خمین اظهار کرد: استقامت و ایستادگی در برابر استکبار از آموزه های دینی است که از امام خمینی(ره) و ولایت آموخته ایم و این شعارها را امام یاد ما داد که هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید.

وی افزود: مردم نباید شعار مرگ بر آمریکا را فراموش کنند و باید با شدت و وحدت ادامه دهنده این شعار استکبار ستیز باشند.

حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار، خطیب جمعه شهرستان تربت حیدریه بیان کرد: استکبارستیزی از اصول دینی و قرآنی ما و یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی ایران بوده است، بنابراین هرکس در هر مقامی بخواهد با آمریکا سازش و مشارکت کند باید از صفحه روزگار حذف شود.

شریعتی تبار افزود: برائت از مشرکان از زمان حضرت ابراهیم(ع) آغاز شد و در مراسم حج نیز مردم ایران اسلامی و مسلمانان سایر کشورهای اسلامی در صحرای عرفات با شعار کوبنده مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل اعلام انزجار و برائت از مشرکان را اعلام می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین کوثری، امام جمعه شیروان در خطبه نماز جمعه سوم آبان ماه گفت: امروز شعار مرگ بر آمریکا جهانی شده و یک شعار احساسی و شعاری نیست زیرا آمریکا تهدید برای صلح و امنیت جهانی است و لزوم صیانت از خط امام و رهبری می طلبد که ما تا رسیدن به مقصد فریاد مرگ بر آمریکای مان رساتر باشد.

وی عنوان کرد: جوانان عزیز اگر جنایات آمریکا را بدانند همانند جوانان دوران انقلاب و دهه اول انقلاب اسلامی شعار مرگ بر آمریکا را همچنان سر خواهند داد تا که کاخ سفید به لرزه در آید.

حجت الاسلام ایوب رنجبری در خطبه های نماز جمعه این هفته ماکو بر لزوم هوشیاری ملت ایران در برابر توطئه های کنونی آمریکائیان علیه ایران نیز تأکید کرد و گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» شعاری احساسی نیست، بلکه ریشه در باورهای عمیق ملت ایران دارد که البته امروزه این شعار جنبه بین المللی به خود گرفته است و نباید کسی برای احقاق حقوق مسلم ایرانیان به فکر سازش با چنین خیانتکارانی باشد.

حجت الاسلام سید نصیر حسینی در خطبه نماز جمعه دهدشت، تأکید کرد: تا زمانی که استکبار از یاوه گویی های خود و از حمایت بی شرمانه از جنایتکاری مثل اسرائیل دست بر ندارد شعار «مرگ بر آمریکا» در کشور ما جاری خواهد بود.

حجت الاسلام عباسعلی قلیزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه فاروج اظهار کرد: حذف شعار مرگ بر آمریکا اولین قدم استکبار برای تسلط دوباره بر کشور ماست.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی امام جمعه اردکان با بیان اینکه بعضی افراد می گویند که شعار مرگ بر آمریکا نباید داد ، چرا که باعث دشمنی بیشتر آمریکا و ضربه زدن بیشتر آنان به نظام اسلامی می شود، تصریح کرد: این در حالی است که استکبار و ظلم آمریکا بر همه ثابت شده و آمریکا تا زمانی که ثابت نکند که هیچ گونه دشمنی با اسلام و انقلاب ما ندارد این شعار ادامه خواهد داشت .

امام جمعه خیرآباد نیز در خطبه این هفته نماز جمعه با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) در ارتباط با آمریکا، تأکید کرد: امام راحل فرمودند «هرکس با شیاطین بزرگ مثل آمریکا سازش کند و نوکری آن ها را بکند و دست جنایتکار آنها را به روی ملت ایران باز کند بی محابا و بدون هیچ ملاحظه ای او را از صفحه روزگار براندازید که سازش با شرق و غرب خیانت به اسلام و مسلمین است.»

وی اضافه کرد: «مرگ بر آمریکا» از شعارهای ملت ایران حذف نخواهد شد، چراکه حذف این شعار نخستین قدم استکبار برای تسلط دوباره کشور است
منبع:parsine.com

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم

مخالفت, ائمه جمعه, کشور, حذف, شعار, مرگ بر آمریکا

Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز