دسته بندی
پربیننده های سیاست
انتقاد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان از انعطاف اوباما در برابر ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور به خاطر انعطاف بیش از حد در برابر برنامه هسته‌ای ایران انتقاد کردند.

اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، رئیس جمهور آمریکا را به اهمال در برابر برنامه هسته‌ای ایران متهم کردند.

اعضای این کمیته در خلال یک جلسه استماع ضمن تکرار ادعاها درباره برنامه هسته‌ای ایران، خواستار آن شدند که با تشدید تحریم‌ها قدرت چانه‌زنی آمریکا در مذاکرات هسته‌ای حفظ شود.

پلتکا، از اعضای جمهوری‌خواه این کمیته ضمن انتقاد از «نرمش اوباما» در برابر برنامه هسته‌ای ایران گفت اگر سوابق بد ایران در رعایت حقوق بشر را هم نادیده بگیریم با بحث سوریه و حزب‌الله چه کنیم؟»

اکثر دیگر اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت کردند.

اد رویس، رئیس این کمیته در صحبت‌های آغازین این جلسه گفت: «تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره آورده‌اند. ما باید این موفقیت را با اقدامات بیشتر ـ مانند اقداماتی که الان در مجلس سنا معلق مانده‌اند ـ تقویت کنیم تا ایران را وادار به دادن امتیازهای مهم و ادامه‌دار کنیم.»

وی افزود: «ایرن برنامه هسته‌ایش را کند نکرده چرا ما باید تحریم‌ها را کند کنیم ـ کاری که دولت انجام آن را از ما می‌خواهد.»

در این جلسه الیوت انگل یکی دیگر از اعضای این مجلس که در مخالفت با ایران زبانزد خاص و عام است نیز با کاهش تحریم‌ها مخالفت کرد.

اکثر دیگر نمایندگان این کنگره نیز ضمن تکرار ادعاهای قبلی درباره برنامه هسته‌ای ایران خواستار تشدید تحریم‌ها شدند. /فارس

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز