دسته بندی
مادر و دختری که هووی هم هستند / تصویر

تالار چهارسو میزبان نمایش «بیوه های غمگین سالار جنگ» نوشته محمد امیر یار احمدی، کارگردانی شهاب الدین حسین پور شده است در این نمایش گلاب آدینه، شیرین بینا، حمید رحیمی، نورا هاشمی، محمد صدیقی مهر و حمیده مستعان هنرمایی می کنند .

این نمایش پیش از این در سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، بخش رادیو تئاتر جشنواره تئاتر دانشگاهی و جشنواره نمایش‌نامه‌خوانی برج میلاد اجرا شده است و داستان طمع سه بیوه زن است که بر سر ارث و میراث اموال همسر خود جدال می‌کنند و در نهایت تصمیمی نابخردانه می‌گیرند و...

گلاب آدینه فعالیت حرفه ای خود را از سال 1354 با گروه تئاتر دانشجویی پیاده به سرپرستی مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ آغاز کرد. او برای اولین بار با مجموعه تلویزیونی سلطان و شبان به محبوبیت رسید و یازده سال بعد برای نقش آفرینی بسیار زیبایش در فیلم روسری آبی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. روسری آبی برای او یک نقطه شروع بود. در دو فیلم دیگر از رخشان بنی اعتماد هم خوش درخشید: بانوی اردیبهشت و زیر پوست شهر که این آخری بهترین بازی گلاب آدینه و یکی از بهترین بازیهای ماندگار تاریخ سینمای ایران است.

مادر و دختری که هووی هم هستند / تصویر

گلاب آدینه در نقش یک مرد در نمایش سیندرلا

مادر و دختری که هووی هم هستند / تصویر

گلاب آدینه در نمایش سه گانه اورنگ

مادر و دختری که هووی هم هستند / تصویر
گلاب آدینه در نمایش بیوه های غمگین سالار جنگ

منبع: cinemakhabar.ir

گردآوری شده توسط: گروه فرهنگ و هنر ایران فروم
Cloob Print Google+