دسته بندی
اخطار مجلس به دولت روحانی در مورد یارانه ها

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید تکلیف اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را در لایحه بودجه ۹۳ مشخص کند گفت: دولت تا پایان برنامه پنجم توسعه فرصت دارد قانون هدفمندی یارانه ها را به طور کامل اجرا کند.
غلامرضا مصباحی مقدم درخصوص وضعیت اجرای هدفمندی یارانه ها در سال ۹۳ اظهار داشت: دولت برای ادامه وضع موجود در لایحه بودجه، اعتباراتی را نظر گرفته است اما برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در سال ۹۳ قصد ارایه لایحه به مجلس را دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ارایه لایحه جداگانه برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها تغییرات جدی در لایحه بودجه ۹۳ ایجاد می کند که این موجب دغدغه و نگرانی نمایندگان است.
وی ادامه داد: از دولت خواستیم قبل از تشکیل کمیسیون تلفیق پیشنهاد خود را در خصوص نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به مجلس برساند تا در کمیسیون تلفیق بررسی شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را جزو مهم لایحه بودجه ۹۳ خواند و گفت: باید تکلیف اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه ۹۳ مشخص شود.
وی تاکید کرد: برنامه پنجم توسعه به دولت حکم می کند که تا پایان اجرای این برنامه قانون هدفمندی یارانه ها به طور کامل اجرا شود. اگر دولت بخواهد مدت اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را طولانی تر کند باید لایحه بیاورد.
مصباحی مقدم اظهار داشت: معتقدیم اگر زمان بگذرد عدم اجرای این قانون باعث می شود اقتصاد کشور با مشکلات بیشتری روبرو شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزایش مصرف انرژی، قاچاق و افزایش واردات را از نتایج عدم اجرای دقیق این قانون خواند.
بر اساس این گزارش تکلیف هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه ۹۳ مشخص نشده و این از انتقادات نمایندگان به دولت است. معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام کرده پس از تصویب لایحه بودجه در قالب لایحه ای راهکار دولت برای اجرای قانون هدفمندی در سال ۹۳ اعلام خواهد شد. اما نمایندگان معتقدند ارائه این لایحه به صورت جداگانه بعد از تصویب بودجه مانند اصلاحیه ای بر قانون بودجه است و ساختار کل قانون بودجه را به هم خواهد ریخت.

منبع:eghtesadeiranonline.com

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز