دسته بندی
پربیننده های سیاست
ایران به دبیر کل سازمان ملل متحد نامه نوشت

در این نامه ابتدا به حادثه حمله و ربودن احمد نیک بخت، دیپلمات ایرانی در یمن بدست تروریست های مسلح اشاره و یادآوری شده، تاکنون هیچ پیشرفتی برای بازگرداندن این دیپلمات حاصل نشده است.

در بخش دیگری از این نامه با اشاره به به حادثه تروریستی آبان ماه مقابل سفارت کشورمان در بیروت که در آن علاوه بر کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از شهروندان بیگناه لبنانی، رایزن فرهنگی کشورمان، همسر یکی از دیپلمات ها و سه نفر از کارکنان محلی سفارت به شهادت رسیدند و همچنین حمله تروریستی به ابوالقاسم اسدی، دیپلمات شاغل در نمایندگی ایران در یمن و شهادت وی اشاره و بر خواست جمهوری اسلامی ایران برای بکارگیری نهایت تلاش جهت پیشگیری از موارد آتی، پیگرد قانونی و مجازات عاملان این حملات تاکید شده است.

مسئولیت آن عملیات تروریستی را گردان های عبدالله عظام، وابسته به القاعده بعهده گرفت. این گروه تحت فرماندهی تبعه سعودی به نام ماجد الماجد بود که پس از بازداشت، درگذشت.

جمهوری اسلامی ایران همچنین آمادگی خود را برای همکاری و مجازات عاملان این حملات اعلام کرده است.

گفتنی است دبیرکل سازمان ملل متحد هر دو سال یکبار، گزارش جامعی را از اقدامات نقض حقوق دیپلماتیک و کنسولی برضد دیپلمات ها و اماکن دیپلماتیک تهیه می کند.

موارد تروریستی اخیر برضد کشورمان نیز با هدف جلب توجه دولت های عضو سازمان ملل و درج این موارد در گزارش دبیرکل ارائه شده است که بصورت سند مجمع عمومی منتشر خواهد شد.

منبع:fararu.com

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز