دسته بندی
پربیننده های سیاست
 جزئیات جلسه مشترک مجلس و دولت: آمادگی دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی

به گزارش ایسنا، عبدالرضا مصری پس از پایان نشست دولت و مجلس، در یک نشست خبری اظهار کرد: در جلسه مشترک دولت و مجلس، روسای کمیسیون‌های انرژی، بهداشت، امنیت ملی و سیاست خارجی، صنایع، اقتصادی، برنامه و بودجه، اجتماعی،‌ عمران، فرهنگی و یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس سخنرانی کردند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره سخنرانی رئیس‌جمهور در این نشست نیز گفت: شاه‌بیت سخنان رئیس جمهور در نشست مشترک مجلس و دولت این بود که دولت آماده اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌هاست.

وی افزود: در جلسه امشب بحث های مختلف کاری از سوی روسای کمیسیون های تخصصی مجلس مطرح شد و در این زمینه رئیس کمیسیون انرژی درباره پایداری انرژی و اکتشافات ذخایر صحبت کرد و همچنین موضوعاتی مانند توجه به وضعیت معیشت مرزنشینان و جمعیت جوان کشور مطرح شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست رئیس کمیسیون بهداشت و درمان از لزوم توجه به مسائل درمانی مردم صحبت کرد و همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در اظهارات خود خواستار حفظ عزت و اقتدار نظام اسلامی و پاسخ به ادبیات سخیف آمریکایی‌ها شد و اعلام کرد که چشم انداز سیاسی ایران موفقیت آمیز خواهد بود وهمچنین رئیس کمیسیون اقتصادی بر لزوم حل مشکل تورم، بیکاری تاکید کرد و خواستار سرمایه گذاری بیشتر در کشور شد و از رفتار عقلایی دولت تشکر کرد و خواستار استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور شد و از همکاری نوبخت و همکارانش در زمینه مسائل اقتصادی با کمیسیون مربوطه تشکر کرد.

مصری با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی رئیس کمیسیون کشاورزی اظهار کرد: رئیس کمیسیون کشاورزی موضوع لزوم بیمه کشاورزان را مطرح کرد و خواستار ارائه تسهیلات بانکی با نرخ بهره پایین برای کشاورزان شد و همچنین بر لزوم فراهم آوردن زمینه مصرف بهینه آب را خواستار شد و همچنین رئیس کمیسیون صنایع و معادن نیز خواستار استفاده از ظرفیت معادن کشور شد و بیان داشت که می توان منابع معدنی را جایگزین نفت کرد و خواستار حمایت بخش تولید کشور شد.

وی اضافه کرد: رئیس کمیسیون فرهنگی از مظلومیت بخش فرهنگی صحبت کرد و خواستار توجه جدی به این بخش مهم شد و اعلام کرد با توجه به هجمه استکبار بایداین بخش را بیشتر تقویت کرد و همچنین برای مقابله با کارشکنی ها علیه جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور باید بخش فرهنگی را تقویت کرد و وی در پایان موضوع منشور هشت ماده ای را مطرح کرد.

وی ادامه داد: رئیس کمیسیون عمران موضوع اشتغال را مطرح و اعلام کرد با وجود پروژه های نیمه تمام و اعتبارات تخصیص یافته امکان بهره برداری از این پروژه ها در مدت کم دشوار خواهد بود، بنابراین خواستار استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل این پروژه ها شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس به صحبتهای وزیر امور خارجه در این نشست نیز اشاره کرد و گفت: از هیات دولت، آقای ظریف درباره مذاکرات ژنو صحبت کرد و به نمایندگان اطمینان خاطر دادند که تیم مذاکره کننده هسته ای ذره ای از حقوق مردم کوتاه نیایند و در این عرصه با رعایت اصول ارزشمند انقلاب اسلامی موفقیت های خوبی حاصل شده است.

مصری افزود: باید توجه داشت در ماههای اخیر رفت و آمدهای بین المللی به کشور افزایش یافته که رفت و آمدها دستاوردهای مفیدی برای کشور خواهد داشت و همانطور که می دانید در طول هفته گذشته رئیس مجلس کره جنوبی و نخست وزیر ترکیه به ایران آمدند و این مراودات بین المللی ادامه دار خواهد بود. قطعا با توجه به روابط خوب ایران با دنیا توفیق بالایی در مقابله با سیاستهای آمریکا در جهت انزوای ایران بدست آمده است و خوشبختانه تعاملات بین المللی ایران رو به افزایش است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور در سخنرانی خود از کمیسیون تلفیق و سایر کمیسیون های مجلس تشکر و ابراز امیدواری کرد که تا قبل از 22 بهمن بودجه در صحن مجلس تصویب و به دولت تقدیم شود تا آیین نامه های اجرایی آن قبل از سال جدید آماده شود و از ابتدای سال آینده وارد مرحله عملیاتی بودجه شویم.

وی همچنین اظهار کرد: آقای روحانی در این نشست بیان داشت که دستاوردهای موفقیت آمیز ایران در عرصه روابط بین الملل باعث عصبانیت رژیم صهیونیستی و دشمنان ایران شده است. رئیس جمهور همچنین خواستار حل مسائل اقتصادی، تورم، رکود، رشد اقتصادی منفی و همچنین مشکل آلودگی هوا و تخریب محیط زیست شد.

مصری با بیان اینکه "امید است با همکاری مجلس با دولت، مشکلات کشور و بحث کمبود آب آشامیدنی حل شود و با برنامه ریزی های دولت به مطالبات مردمی پاسخ داده شود"، گفت: شاه بیت سخنان رئیس جمهور درباره موضوع هدفمندی یارانه ها بود و اعلام کرد که دولت آماده اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌هاست و برای برون رفت از مشکلات اقتصادی باید در موضوع هدفمندی توجه بیشتری به حل مشکل نیازمندان شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در ادامه تاکید کرد: باید برای هدفمندی یارانه ها به راهکارهایی غیر از موارد نقدی نیز اندیشه شود و مشکل بیمه درمان همه ایرانیان توجه و در سال آینده پوشش بیمه صددرصدی شود. باید امنیت غذایی مردم حفظ شود و کالاهای مورد نیاز در اختیار مردم قرار گیرد و اعتقاد رئیس جمهور نیز در این نشست بر این بود که امروز با توجه به عظمت ایران در افکار عمومی دنیا باید سعی کرد تمامی مشکلات مردم را حل کرد.

مصری همچنین با اشاره به صحبت‌های علی لاریجانی در این شست اشاره کرد و گفت: در ادامه این نشست رئیس مجلس از هیات دولت تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این جلسات بین مجلس و دولت ادامه دار باشد تا مشکلات مردم حل شود.

وی اضافه کرد: دکتر لاریجانی همچنین اظهار داشتند که باید به مشکلات مردم که از طریق نمایندگان مجلس بیان می شود مورد توجه قرار گیرد و این موضوعات ریشه یابی و در موضوع پرداخت یارانه ها نیز تمامی جوانب لحاظ شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: از هیات دولت و وزرا می‌خواهم که در جلسات مشترک با نمایندگان مجلس شرکت کنند تا به مشکلات مردم رسیدگی شود و نیازی به سوال از وزرا در صحن مجلس نباشد و نکته دیگر این که نمایندگان پارلمانی، وزرا فعال‌تر عمل کنند.

مصری همچنین گفت: دکتر لاریجانی در این جلسه اعتقاد داشت که مجلس و دولت با تعامل بیشتر می توانند مانع از ایجاد حاشیه شوند و به مردم خدمت کنند و وی نصیحت کرد که باید از برخی از مصاحبه ها نیز پرهیز شود تا دولت و مجلس با تعامل و هماهنگی مشکلات اصلی کشور مانند موضوع بیکاری و رشد اقتصادی منفی را حل کنند و درباره هدفمندی یارانه ها تصمیم خوبی اتخاذ کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پایان یادآور شد: سطح همکاری مجلس و دولت در حال حاضر خوب است و اگر این تعامل ادامه داشته باشد می توان ابهامات احتمالی را رفع کرد. نکته دیگر این که جلسات دولت و وزرا با نمایندگان مجلس و همچنین جلسه رئیس جمهور با مجامع استانی نمایندگان باعث پیشرفت و حل مشکلات خواهد شد.

اخبار سیاسی - ایسنا

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز