دسته بندی
پربیننده های سیاست
دیدار ظریف و اشتون در مونیخ

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کرد.وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش شامگاه جمعه اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و کاترین اشتون در این دیدار در خصوص برگزاری دور بعدی گفت وگوهای ایران و 5 + 1 در29 بهمن ماه سال جاری ( 18 فوریه ) در وین توافق کردند.

اشتون همچنین در این دیدار از سفر آتی خود به کشورمان در زمان مناسب خبر داد.

پنجاهمین نشست امنیتی مونیخ در حالی با حضور سران و مقام های سیاسی، امنیتی جهان از جمله وزیر خارجه ایران برگزار می شود که درخواست ها برای ملاقات های دوجانبه با نماینده ایران، از ورق خوردن برگ دیگری از دیپلماسی فعال دولت روحانی و این بار در آلمان حکایت دارد.

دیدار با وزیر خارجه اوکراین، مشاور امنیت ملی هند و همچنین قبول دعوت رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان برای ملاقات دوجانبه از دیگر برنامه های نخستین روز سفر ظریف به شهر مونیخ اعلام شده است.

براساس اعلام منابع مطلع، دیدار با نخست وزیر لبنان، وزیران خارجه روسیه، آلمان، اتریش، اسلواکی، بوسنی، فنلاند و مقام های برخی از دیگر کشورهای شرکت کننده در نشست امنیتی مونیخ، دیدارهای دوجانبه ظریف در دومین روز از سفر به مونیخ را شامل می شود.

وزیر خارجه ایران در سومین روز از حضورش در مونیخ قرار است در یک نشست خبری به سوالات خبرنگاران رسانه های متعددی که تقاضای مصاحبه با وی را داشته اند، پاسخ دهد.

حضور در نشست تخصصی ایران در کنفرانس مونیخ مهمترین برنامه سومین روز وزیر خارجه ایران خواهد بود که طی آن ظریف ضمن سخنرانی و تشریح مواضع ایران درخصوص مسائل مهمی همچون برنامه هسته ای و توافق ژنو، به سوالات شخصیت ها و مقام های شرکت کننده در این نشست پاسخ خواهد داد.

به گفته وولفگانگ ایشینگر رییس کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ نشست تخصصی ایران در سومین روز پنجاهمین کنفرانس مونیخ به صورت مشترک با حضور وزیران خارجه ایران و سوئد برگزار خواهد شد.

ایشینگر درعین حال از انجام تلاش های خود برای اضافه کردن مقام هایی از آمریکا و اتحادیه اروپا به این میزگرد خبر داده و گفت که ممکن است به میزگرد آقایان ظریف و کارل بیلدت، نفرات دیگری نیز اضافه شود.

برای وزیر خارجه ایران علاوه بر سخنرانی در نشست امنیتی مونیخ و انجام دیدارهای دوجانبه با مقامات کشورهای شرکت کننده در حاشیه این اجلاس، برنامه هایی نیز در برلین پایتخت آلمان تدارک دیده شده که از آن جمله می توان به سخنرانی در جمع دیپلمات ها و شخصیت های سیاسی این کشور در محل شورای روابط خارجی آلمان اشاره کرد که از سوی پاول فون مالستان سفیر اسبق آلمان در ایران و رییس کنونی این شورای راهبردی در آلمان قطعی بودن آن اعلام شده است.

پاسخ مثبت به درخواست شبکه تلویزیونی ZDF آلمان برای مصاحبه با وزیر خارجه ایران و حضور در پربیننده ترین بخش خبری و تحلیلی این شبکه خبری که همه روزه از ساعت 7 تا 8 صبح برگزار می شود و پاسخ به سوالات خبرنگاران این شبکه درخصوص موضوعات مختلف از دیگر برنامه های ظریف در چهارمین روز سفر به آلمان خواهد بود.

ظریف جمعه در سخنان خود در بدو ورود به مونیخ تاکید کرد که از فرصت نشست امنیتی مونیخ برای تبیین مواضع ملت ایران در برابر کسانی که تصویر نادرستی از بحث هسته ای ایران ارائه می دهند، استفاده خواهد کرد.
منبع:irna.ir

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز