دسته بندی
سبد کالا هیچ ارتباطی با یارانه نقدی ندارد/محل عرضه سبد کالا

به گزارش واحد مرکزی خبر، بهمن حاجعلی اعلام کرد: یارانه نقدی موضوعی مربوط به قانون هدفمند کردن یارانه هاست و هیچ ربطی به بحث سبد کالا ندارد.

وی افزود: در بخشنامه ای که برای سبد کالا در دولت تصویب شده است هم هیچ ارتباطی میان یارانه نقدی و سبد کالا وجود ندارد و در هیچ جلسه ای هم به آن اشاره نشده است.

حاجعلی ادامه داد: توزیع سبد کالا سابقه هم دارد و تابع شرایط خودش است.

مدیر اجرایی طرح سبد کالا گفت: مرحله اول توزیع سبد کالای رایگان از امروز (یکشنبه) سیزدهم بهمن در مراکز تعیین شده آغاز شد.

بهمن حاجعلی افزود: مشمولان این طرح 15 روز فرصت دارند سبدکالایی خود را دریافت کنند و باتوجه به اینکه این مدت قابل تمدید است ، می توانند در فرصت مناسب برای دریافت سبدکالایی خود اقدام کنند.

وی افزود : سرپرستان خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی ، سرپرستان خانوارهای زیرپوشش سازمان بهزیستی کشور ، سرپرستان خانوارهای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی (با حقوق مستمری زیر پنج میلیون ریال) ، سرپرستان خانوارهای کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی (با حقوق زیر پنج میلیون ریال) ، سرپرستان خانوارهای کارکنان شاغل و بازنشسته نیروهای دولتی ، سرپرستان خانوارهای طلاب، خبرنگاران، دانشجویان متأهل مشمول طرح سبدکالایی هستند.

حاجعلی با اشاره به تعیین فروشگاههای خاص برای هریک از گروه های هدف طرح سبد کالایی گفت : فروشگاه‌های امکان (کارگران) ، اسکاد (کارکنان دولت) ، اتکا (نیروهای مسلح) ، رفاه (کمیته امداد ـ بهزیستی) ، سپه (عموم مردم) ، شهروند (عموم مردم) و اتحادیه فرهنگیان (فرهنگیان ـ عموم مردم) در نظر گرفته شده است.

وی ارائه کارت ملی و کارت بانکی سرپرست خانوار را هنگام تحویل سبد کالا ضروری دانست و افزود : یک انتخاب به دستگاه های پایانه فروش فروشگاههای منتخب عرضه سبدکالا اضافه شده و رمز کارت بانکی سرپرستان خانوار، کد ملی آنهاست و هیچ ارتباطی با حساب یارانه ای و موجودی کارت ها ندارد .

حاجعلی باتاکید بر اینکه سرپرستان خانوار پیش از مراجعه به فروشگاه های عرضه سبد کالا با ارسال پیامک به شماره 5000499 یا درگاه اینترنتی www.yaranehkala.ir از تخصیص سبدکالا مطمئن شوند ، گفت : اطلاعات سرپرستان خانوار نیروهای مسلح (شاغل و بازنشسته) از طریق حکمت کارت دریافت می شود و نیازی به ارسال پیامک و درگاه اینترنتی برای دریافت سبد کالایی ندارند.

وی افزود : همه اقلام سبدکالایی به اندازه کافی تامین شده است و موجودی کالا در مراکز عرضه از طریق سیستم هوشمند رصد و در صورت نیاز ، تامین کالا می شود.

تلفن گویای 124 بصورت شبانه روز پاسخگوی سئوالات و مشکلات احتمالی هموطنان در سراسر کشور خواهد بود.

وزارت صنعت ، معدن و تجارت هم در اطلاعیه شماره 2 راهکار جدید استعلام از تعلق گرفتن سبد کالا و ثبت درخواست افرادی را که مشمول دریافت سبد هستند اما پاسخ مثبت از سامانه دریافت نکرده اند ، اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: آن دسته از عزیزان که خود را جزء فهرست سرپرستان خانوارهای اعلام شده درطرح سبد کالا می دانند، با شماره گیری # 799* و ثبت کد ملی خود نیز می‌توانند از تخصیص سهمیه سبد کالا مطلع شوند.

افراد درصورتی که موفق به دریافت پاسخ مثبت نشده‌اند (در ادامه همین شماره‌گیری) درخواست پیگیری خود را به منظور بررسی بیشتر و اعلام نتیجه ثبت کنند.

..........................................


عرضه سبد کالا در 24 فروشگاه شهروند از امروز در تهران
وی از شهروندان تهرانی درخواست کرد با توجه به مدت دو هفته‌ای تعیین شده از سوی وزارت صنایع برای عرضه این سبد، بدون عجله و در فاصله‌های زمانی مختلف برای تهیه سبد کالا مراجعه کنند.

مدیرعامل فروشگاه زنجیره‌ای شهروند از آغاز عرضه سبد کالا به شهروندان تهرانی از امروز در 24 شعبه این فروشگاه در شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، قدرت‌الله گودرزی، با بیان اینکه جلسات هماهنگی برای عرضه سبد کالا در این فروشگاه برگزار شده است، اظهار داشت: از امروز در تمامی فروشگاه های شهروند سبدکالا به واجدین شرایط با ارایه کارت ملی و کارت بانکی که یارانه دریافت می‌کنند، عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه جایگاه ویژه برای عرضه این سبد در فروشگاه‌های شهروند پیش‌بینی شده است، گفت: این سبد بر اساس مصوبه دولت حاوی پنیر، روغن، برنج و مرغ است که به مشمولان به طور رایگان اعطا می شود.

مدیرعامل فروشگاه زنجیره‌ای شهروند با اشاره به اینکه تمامی شعبات این فروشگاه از ساعت 9صبح تا 9 شب به طور دایم آماده عرضه سبد کالا هستند، خاطرنشان کرد: در فروشگاه شهروند بیهقی با توجه به 24 ساعته بودن این فروشگاه سبد کالا به صورت 24 ساعته عرضه می شود.

گودرزی همچنین ادامه داد: اقلام کالای مورد نیاز برای اعطا به شهروندان به طور کامل تامین شده و محدودیتی برای عرضه این سبد وجود ندارد.

وی از شهروندان تهرانی درخواست کرد با توجه به مدت دو هفته‌ای تعیین شده از سوی وزارت صنایع برای عرضه این سبد، بدون عجله و در فاصله‌های زمانی مختلف برای تهیه سبد کالا مراجعه کنند.

به گفته مدیرعامل فروشگاه زنجیره‌ای شهروند اقشار مختلف مردم از جمله خبرنگاران رسانه‌های گروهی می‌توانند سبد کالای خود را از فروشگاه‌های شهروند تهیه کنند.
اخبار اقتصادی - واحد مرکزی خبر,ایسنا

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز