دسته بندی
این مطلب را گیاه خواران بخوانند

بر اساس نتایج یک پژوهش چینی که به تازگی منتشر شده است، داشتن رژیم غذایی گیاهی می تواند خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد و باعث تشکیل لخته های خونی شود.

رژیم غذایی گیاهی یعنی پرهیز از مصرف گوشت قرمز یا ماهی و نیز محصولاتی که از حیوانات تامین می شوند از قبیل شیر، پنیر یا تخم مرغ. تاکنون برای این نوع رژیم غذایی فوایدی بر شمرده می شد که علاوه بر رعایت حقوق حیوانات می توان به ایمنی در برابر دیابت، چاقی مفرط و بیماری های قلبی عروقی اشاره کرد. اما اخیرا محققان چینی به این نتیجه رسیده اند که بر خلاف این باور رایج، رژیم غذایی گیاهی خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد.

محققان برای دست یافتن به این نتیجه روی مقالات منتشر شده در سی ساله اخیر بررسی هایی انجام دادند. آنها ثابت کردند که میزان homocysteine خون افراد گیاه خوار بالاست و بالا بودن این اسید آمینه با بیماری شریان های کرونری مرتبط است. علاوه بر این، افرادی که رژیم غذایی گیاهی را دنبال می کنند با کمبودهایی بویژه در ویتامین B12، امگا3، آهن و روی روبه رو هستند که در بروز بیماری های قلبی عروقی نقش مهمی دارند.

منبع : salamatiran.com

گردآوری شده توسط: گروه پزشکی و سلامت ایران فروم

گیاه خواری, مضرات گیاه خواری, گیاه خواری و بیماری ها یقلبی, گیاه خواری و هموسیستئین, بیماری های شریان کرونری, کمبودهای تغذیه ای در گیاه خواری

Cloob Print Google+