دسته بندی
پربیننده های اجتماعی
توزیع بنزین پاک در پایتخت آغاز شد

توزیع بنزین پاک در جایگاه های پمپ بنزین تهران از روز گذشته (شنبه) آغاز و تا ابتدای اسفند ماه، کلیه پمپ های بنزین از این نوع سوخت برخوردار خواهند شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران با اعلام مطلب فوق، گفت: روز گذشته (شنبه) 7 تا 8 میلیون لیتر بنزین پاک، در 90 جایگاه پمپ بنزین شهر تهران توزیع شد.

بنزین پاک همزمان در تهران در سایر شهرستان های کشور نیز توزیع خواهد شد.

مرتضی عابدینی افزود: به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی و براساس هماهنگی با مدیران ارشد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قرار شد تا یکم اسفند ماه در تمام جایگاه ها، بنزین پاک توزیع شود.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست دیروز در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد، دولت دستور توقف تولید بنزین آلوده پتروشیمی را صادر کرده است.

تولید بنزین موسوم به بنزین پتروشیمی در دولت قبل آغاز شد که به گفته کارشناسان به دلیل غیر استاندارد بودن و برخورداری از مواد سمی همچون بنزن، باعث توسعه و وسعت آلودگی های خطرناک در اکثر شهر های ایران شد.

بعد از تولید این نوع بنزین دولت وقت ادعا کرد، ایران در زمینه تولید بنزین خودکفا و از این پس به عنوان صادر کنند بنزین نیز مطرح خواهد بود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران درمورد نوع این بنزین و اینکه آیا بنزین پاک همان بنزین یورو 4 است، اظهار کرد: شرکت پخش فرآورده های نفتی به عنوان توزیع کننده این فراورده، مدعی است آنچه به انبارها و مخازن تحویل داده شده ˈسوخت بنزین پاکˈ است.

وی به تعداد جایگاه ها فعال در استان تهران اشاره کرد و گفت: اکنون حدود 259 جایگاه فعال در شهر تهران و شهرستانهای تابعه پایتخت فعالیت می کند که تا پایان این ماه تمامی آنها عامل توزیع بنزین پاک خواهند شد.

عابدینی افزود: به طور متوسط در کل استان تهران بالغ بر 12 میلیون و 500 تا 12 میلیون و 600 هزار لیتر بنزین در روز مصرف می شود.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه تهران افزود: در شهر تهران نیز به طور متوسط بالغ بر 9 میلیون لیتر بنزین در روز مصرف می شود.

وی به مراحل اجرایی توزیع بنزین پاک اشاره کرد و گفت: در فاز اول توزیع بنزین پاک در تمام جایگاه های هسته مرکزی شهر تهران و در مرحله بعدی، اطراف هسته مرکزی شهر که در واقع همان حومه تهران، حوزه عملیات توزیع بنزین پاک قرار خواهدگرفت.

وی دلیل محدودیت تعداد جایگاه های عرضه بنزین پاک را تعداد کم جایگاه در هسته مرکز شهر تهران اعلام کرد و گفت: احداث جایگاه در محدوده شهر تهران با توجه به گران بودن زمین با محدودیت هایی روبرو است.

مدیر پخش فراورده های نفتی منطقه تهران افزود: تمام تلاش کارکنان این شرکت این است تا تمامی جایگاه های عرضه بنزین در سراسر استان تهران در چرخه تامین و توزیع سوخت پاک قرار گیرد تا مشکلی برای هموطنان در ماه پایانی سال پیش نیاید.

منبع:irna.ir

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز