دسته بندی
پربیننده های سیاست
 شرط لغو کامل تحریم های ایران

به گزارش «رای الیوم»، یک مقام سازمان ملل با اشاره به بی نتیجه ماندن مذاکرات ژنو 2 در دستیابی به هرگونه توافقی درباره مرحله آینده سوریه، تأکید کرد مذاکرات مهمی به موازات آن در شهر برن سوئیس و نه «مونترو» در جریان است.

این مسئول سازمان ملل ادعا کرد ایران به طور رسمی در کنار عربستان سعودی، آمریکا، روسیه و مقاماتی از نظام دمشق و معارضان سوری در مذاکرات برن حضور دارد این در حالی است که قطر از این مذاکرات دور مانده است.

این منبع افزود «این مذاکرات محرمانه بر تشکیل شورای نظامی برای اداره کشور (سوریه) در مرحله بعدی متمرکز است که متشکل از نیروهای نظامی دولت و معارضان و نیز برخی افراد مستقل خواهد شد و اختیارات کاملی در مسئولیت اداره این کشور خواهد داشت.»

به گفته این منبع، براساس این مذاکرات سری، «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه نیز برای یک دوره خاص در سمت خود اما به صورت نمادین و تا زمان دستیابی همگان به توافقی برای حذف وی از کادر رهبری، ابقا خواهد شد.

این مسئول سازمان ملل خاطرنشان کرد مذاکرات برن به پیشرفت هایی نیر دست یافته است. وی از ارائه جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد.

وی درخصوص نقش قطر نیز اظهار داشت به حاشیه رفتن قطر در پرونده سوریه در حال حاضر قابل اهمیت است؛ زیرا عربستان سعودی مدیریت پرونده معارضان و تسلیح و پشتیبانی آنها را برعهده گرفته است.
تسنیم

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز