دسته بندی
پربیننده های سیاست
افخم حمله تروریستی مقابل کنسولگری ایران در پیشاور را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی یک عامل انتحاری مقابل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر پیشاور پاکستان را که به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای پلیس پاکستان منجر شد، شدیداً محکوم کرد.

افخم با اشاره به توسعه دایره اقدامات تروریستی و خشونت گرایی در منطقه به ویژه علیه اماکن دیپلماتیک، بر ضرورت همکاری تنگاتنگ همه کشورها در مسیر مبارزه با هرگونه مظاهر خشونت و افراط گرایی و مقابله با فتنه‌های مذهبی تاکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: به دنبال وقوع این اقدام تروریستی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پیشاور، از آخرین وضعیت سلامت همکاران کنسولگری کشورمان اطمینان حاصل کرد و همچنین در جریان خسارات وارده به ساختمان کنسولگری کشورمان قرار گرفت و توصیه‌های لازم را ارائه کرد.

----------------------

تروریست‌های حزب‌المجاهدین مسوولیت حمله به کنسولگری ایران را برعهده گرفتند
سخنگوی رهبر یک گروه تروریستی به نام حزب‌المجاهدین مسوولیت حمله انتحاری به کنسولگری کشورمان در پیشاور را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سخنگوی مست گل، از رهبران شبه‌ نظامی وابسته به طالبان پاکستان به خبرگزاری رویترز اعلام کرد: ما یک بمب‌گذار انتحاری را فرستادیم تا ساختمان کنسولگری ایران و ایرانیان مستقر در این ساختمان را هدف قرار دهد.

وی ادامه داد: متأسفانه آن‌ها آسیبی ندیدند. ما هم‌چنان به هدف قرار دادن تأسیسات ایرانی‌ها و شیعیان در هر جای دیگری ادامه خواهیم داد.

اخبار سیاست خارجی - فارس،ایسنا

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز