دسته بندی
پربیننده های سیاست
رئیس‌جمهور صبح دیروز با حضور در همایش بیمه سلامت همگانی گفت: این‌قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد. حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه همه باید در این ارتباط دست به دست هم بدهیم،…

روحانی : نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد
رئیس‌جمهور صبح دیروز با حضور در همایش بیمه سلامت همگانی گفت: این‌قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد. حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه همه باید در این ارتباط دست به دست هم بدهیم، تصریح کرد: دراین راستا باید غم ما همه یک چیز باشد و یک سوال را از یکدیگر بپرسیم که چرا توسعه‌یافته نیستیم. اگر این سوال ملی شود و عزم‌ها و اراده‌ها دراین راستا سوق داده شود کار ما درست می‌شود. رئیس‌جمهور تاکید کرد: فتح خرمشهر پشت قباله هیچ‌کس و هیچ نهادی نیست. پشت قباله ملت ایران است. وی با تاکید بر اینکه نباید مردم را بیهوده و بدون جهت نگران کرد و باید بگذاریم مردم راحت باشند، ادامه داد: اینقدر در زندگی مردم مداخله نکنید، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد.پیامبر(ص) شلاق در دست نداشت، پیامبر(ص) بشیر و نذیر بود و ما نیز باید بشیر و نذیر باشیم.

همه باید کاری کنیم که آرامش در جامعه حاکم باشد. روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: دعواهای گروهی و جناحی تا یک حدی بد نیست. من درمورد این مسائل تعبیر نمک را به کار نمی‌برم، تعبیر فلفل را به‌کار می‌برم. وجود فلفل یک مقدارش مشکلی ندارد، ولی وقتی همه غذا پر از فلفل شود داد آدمی درمی‌آید. رئیس‌جمهور افزود: همه چیز اندازه‌ای دارد. رقابت‌ها و دعواهای حزبی و جناحی نیز تا یک حدی معمول است، ولی اگر بنا باشد که همه شود دعوای جناحی و گروهی این خوب نیست.

ما همیشه انتخابات داریم. اگر این مسائل را از ۶ ماه قبل انتخابات شروع کنیم، اشکالی ندارد، ولی در کشور وقتی یک انتخابات تمام می‌شود، بلافاصله دعوا برای انتخابات بعدی شروع می‌شود. وی ادامه داد: در دنیا نیز انتخابات مهم است، ولی از ۶ماه یا یک سال قبل این مباحث شروع می‌شود و مقدمات آن فراهم می‌شود و در دو ماهه آخر اوج می‌گیرد، ولی در کشور ما به محض اینکه انتخابات تمام شد این مباحث برای انتخابات بعدی آغاز می‌شود و شروع می‌کنیم کسی که پیروز شده موفق نشود و دراین راستا این استدلال به‌کار برده می‌شود که فرد پیروز موفق نشود تا کاندیدای ما در ۴سال بعدی در انتخابات موفق شود. ما در قواعد بازی مشکل داریم و باید آن را حل کنیم.

اجازه نمی‌دهیم ابرقدرت‌ها حق ملی ما را زیر پا بگذارند

رئیس‌جمهور همچنین در کنگره بزرگداشت شهدای خرمشهر هم بحث هسته‌ای را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: ما در این زمینه نمی‌خواهیم بالاتر از حق قانونی و طبیعی و روشنمان قدمی برداریم، چنانچه گفته‌ایم و می‌گوییم و خواهیم گفت در پی فناوری صلح‌آمیز بوده و هستیم و البته نخواهیم گذاشت که دشمنان و ابرقدرت‌ها گوشه‌ای از حق ملی ما را زیر پا قرار دهند و بخواهند به ما زور بگویند. وی خاطرنشان کرد: اگر دیروز فرزندان بسیجی، سپاهی و نیروی انتظامی برای پیروزی در صحنه حاضر بودند امروز هم فرزندان انقلابی شما در صحنه‌ دیپلماسی برای به‌دست آوردن پیروزی دیگر همانند پیروزی خرمشهر، ایستادگی، مقاومت، صبوری و فداکاری خواهند کرد. روحانی با بیان اینکه ما باید پیروزی خرمشهر را در تاریخمان ۱۰باره و ۱۰۰باره تکرار کنیم، تصریح کرد: من تردیدی ندارم که ملت ایران در موضوع فناوری هسته‌ای در برابر فشار دیگران به حول و قوه الهی به پیروزی خواهد رسید.

وی افزود: ما با حفظ حقوق قانونی و ملی خودمان همچنین با منطق و استدلال در برابر قدرت‌هایی که به‌عنوان ۱+۵ در برابر ما هستند قدم به قدم پیش خواهیم رفت تا هم زنجیرهای تحریم‌ را بگسلیم و برای همیشه کنار بگذاریم، هم اینکه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای خود را برای همیشه در جهت اهداف صلح‌آمیز ادامه دهیم. روحانی تاکید کرد: خرمشهر ما فقط همین خرمشهر نیست و ما خرمشهر‌ها داریم. ما باید به توسعه‌ ملی همانند کشورهای توسعه‌یافته در زمینه‌ انواع فناوری‌ها و رفاه اجتماعی، توسعه‌ سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دست پیدا کنیم. وی افزود: باید موانع داخلی و مقررات دست‌و‌پا گیر همچنین مشکلات در توسعه در داخل سرزمینمان را کنار بگذاریم، همچنین لازم است در روابط خارجی معضلات را کنار بگذاریم، جلوی فساد ایستادگی کنیم و زمینه را برای رشد آماده کنیم، موانع را کنار بزنیم و متحدانه خود را برای یک خیزش بزرگ آماده کنیم.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: ما در دولت یازدهم در این زمینه‌ها قدم برخواهیم داشت و به کمک همه ملت ایران به‌ویژه‌ خانواده‌های ایثارگران و نیروهایی که در مبارزه و جنگ از کشور دفاع کردند و امروز هم لازم است در صحنه اقتصاد، سیاست و توسعه ملی در خط جلو خود را آماده کنند به پیش می‌رویم و همه ازجمله بسیجیان و سپاهیان و ارتشیان و همه ملت ایران خود را برای یک خیزش بزرگ آماده می‌کنیم؛ چراکه ما نیاز به یک حماسه‌ دیگر چون حماسه‌ خرمشهر داریم. وی خاطرنشان کرد: همان‌طور که روز پیروزی خرمشهر روز غرور ملی ما محسوب می‌شود در پیروزی‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیز باید روزهای غرور ملی را بسازیم و با عزم ملی و مدیریت جهانی گام برداریم؛ چراکه امسال سالی است که باید بامدیریت جهادی حرکت کنیم و همه مردم با عزم ملی قدم‌ها رابه پیش بگذاریم.

روحانی در ادامه با بیان اینکه ما در این دولت بر غول تورم و رکود پیروز خواهیم شد، اظهار کرد: خرمشهرآینده ما توسعه‌ همه‌جانبه‌ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است و ما با رشد اخلاق و معنویت در کنار رفاه و بهبود معیشت و حرکت به سمت مرز علم و فناوری ان‌شاء‌ا… خرمشهرهای جدید را در آغوش خواهیم کشید و پیروزی‌های جدید را نصیب ملت ایران خواهیم ساخت به حول وقوه الهی به کمک شما مردم و با حضور شما ایثارگران این کار را انجام خواهیم داد.

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز