دسته بندی
پربیننده های سیاست
مظلومیت روحانی از نگاه یک نماینده مجلس

نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی امروز قاطبه نمایندگان در واقع به دنبال انتقادات شدید نبودند و تعداد اندکی هم بودند که مقاصد سیاسی خود را پیگیری می‌کنند. مظلومیت رییس جمهور امروز مشهود بود که تعدادی به وی حمله کردند و آن‌ها می‌خواهند این وضعیت ادامه داشته باشد.

ابراهیم نکو در گفت‌وگویی با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: اگر این صحبت‌ها از زبان دولت و رییس جمهور قبل شنیده می‌شد واکنش‌ها این‌گونه نبود و شاید تعجبی هم نداشت و به خاطر همین هم بود که بین برخی نمایندگان حساسیت‌هایی ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه غیر علنی امروز قاطبه نمایندگان در واقع به دنبال انتقادات شدید نبودند بلکه تلاش کردند انتظارات خود و جامعه را بیان کنند.

نکو همچنین گفت: انتظار می‌رفت رییس جمهوری که محبوبیت ویژه‌ای در جامعه دارد الفاظی به کار ببرد که مبادا خدای نکرده جایگاه رییس جمهوری صدمه بببیند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منتقدان دولت به دنبال این هستند که رییس جمهور را هر روز زخمی‌تر کنند گفت: طی یک سال و نیم گذشته رییس جمهوری در معرض انواع اهانت‌ها قرار داشته است.

وی در عین حال گفت: بیان این صحبت‌ها مسائل و مطالبی بوده که نباید از کنار آن به راحتی گذشت. یک سال و اندی است که مخالفین، رییس جمهور را مورد انواع اهانت‌ها قرار می‌دهند و از تریبون‌های مختلف با صداهای متفاوت رییس جمهور را کوبیدند؛ به هر حال رییس جمهور هم انسان است و ممکن است واکنشی در قبال این اهانت‌ها داشته باشد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آن‌ها تلاش می‌کنند رییس جمهور هر روز زخمی‌تر شود و از آن خوشحال و راضی می‌شوند، ادامه داد: درخواست‌کنندگان جلسه غیرعلنی مجلس دو گروه بودند؛ تعداد بسیار زیادی از امضاکنندگان، نمایندگان دلسوزی بودند که اعتقاد داشتند نباید جایگاه رییس جمهور زیر سوال برود.

وی در عین حال گفت: تعداد اندکی هم بودند که مقاصد سیاسی خود از جمله انتخابات دهم را پیگیری و تلاش می‌کنند جایگاهی برای خود پیدا کنند و امروز هم متاسفانه این‌ها مطالبی را مطرح کردند که ملت هم از این‌ها چنین انتظاری ندارد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: در همین مجلس هم شاهد بودیم که دولت در آغاز کار خود با انواع هتاکی‌های بی سابقه مواجه شد که در هیچ زمانی سابقه نداشته است و امروز هم اگر رییس جمهور عصبانی است باید دلایل آن را در این مساله جست و جو کرد.

وی افزود: مظلومیت رییس جمهور امروز مشهود بود که تعدادی به وی حمله کردند و آن‌ها می‌خواهند این وضعیت ادامه داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علوم را ناشی از انتقام جویی عنوان کرد و گفت: متاسفانه بحث استیضاح در شرایطی مطرح می‌شود که دولت متحدتر و با برنامه‌تر از همیشه در مسائل مختلف از جمله اقتصادی تلاش می‌کند و امروز هم این گونه انتقام‌جویی‌ها مردم را نگران می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر چه تعداد استیضاح کنندگان قابل توجه نیست اما آن‌ها ابزارهای نامعقول و غیرعقلانی در اختیارشان است؛ هر چند در بین آن‌ها شخصیت‌های بسیار بزرگ مورد احترامی هم وجود دارد اما اقلیت محدودی در مجلس می‌خواهند جلسه روز استیضاح غیرعادی شود.

وی خاطرنشان کرد: در آن مقطع مردم اخلاق این مدعیان را خواهند دید و قضاوت خواهند کرد که رییس جمهور در بیان این مطالب حق داشته است.

به گفته نکو، در حال حاضر هر کدام از طرفین کارت‌هایی در دست دارند؛ یک کارت در جیب نمایندگان است و یک کارت که در جیب وزیر، واحتمال دارد در روز استیضاح این کارت‌های رو نشده تکلیف استیضاح را روشن کند؛ هرچند فضای مجلس در روز بررسی تقاضای استیضاح را نمی‌توان پیش بینی کرد.

منبع: irna.ir

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز