دسته بندی
پربیننده های اجتماعی
تهران بارانی می شود

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا گفت: به سبب نفوذ توده هوای خنک و استقرار آن تا شنبه در سواحل جنوبی دریای خزر، دامنه های البرز و شمال شرق کشور ضمن کاهش دما در این مناطق، چهارشنبه بارش پراکنده باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در سواحل جنوبی دریای خزر و پنج شنبه و جمعه با تقویت جریانات شمالی بارش باران در استان های مازندران، گلستان وخراسان شمالی تشدید پیش‌بینی می شود.

وی افزود: در این مدت شمال استانهای البرز، تهران ، سمنان و خراسان رضوی نیز در ساعات بعد از ظهر و اویل شب رگبار ورعد وبرق پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود. علاوه بر آن شدت بارش در روزهای پنج شنبه و جمعه در خراسان شمالی، گلستان و شرق مازندران رخ خواهد داد و دریای خزر از امروز تا شنبه مواج خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان این که پنجشنبه و جمعه بر شدت وزش باد و گرد و خاک در شرق کشور بویژه منطقه زابل افزوده خواهد شد، گفت: بتدریج از اواخر امروز در شرق استانهای خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل سرعت وزش باد در سطح زمین افزایش یابد و سبب تولید گردوخاک شود. این شرایط تا روز شنبه تداوم خواهد داشت و توفان شن و گردوخاک در روزهای جمعه و شنبه در مناطق یاد شده رخ خواهد داد.

وی افزود:امروز در برخی مناطق استانهای هرمزگان و شرق فارس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، بارش پراکنده یا رعد و برق پیش بینی می شود.

وظیفه بااشاره به افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق در جنوب استان کرمان و شمال آذربایجان غربی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیلها در این نواحی هشدار داد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشوربا اشاره به افزایش سرعت باد در منطقه مرکزی کشور در روزهای پنج شنبه و جمعه گفت: وقوع گردوخاک و کاهش دید در استانهای قم، مرکزی، غرب سمنان، شمال اصفهان و با احتمال در استانهای البرز و تهران پیش بینی می شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس، آسمان تهران در روز پنج شنبه کمی ابری در پاره ای نقاط باد و گرد و خاک در ارتفاعات افزایش ابر و بارش پراکنده همراه خواهد بود. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به 22 و 37 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. در روز جمعه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری در بعدازظهر بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است و حداقل و حداکثر دما در این روز به 22و 35 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

اخبار اجتماعی - ایسنا

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز