دسته بندی
پربیننده های سیاست
لس‌آنجلس تایمز هم راجع به صبر روحانی اظهار نظر کرد

روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی با اشاره به سخنان روز دوشنبه رییس‌جمهور ایران نوشت: حسن روحانی درحالی نسبت به حصول یک توافق هسته‌یی ابراز تمایل می‌کند که تندروها در این‌باره زیاد خوش‌بین نیستند. از این‌رو مخالفت‌های آن‌ها سبب شده تا روحانی نسبت به گذشته صبوری کم‌تری داشته باشد.

به گزارش این روزنامه آمریکایی، دکتر حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران در نشست سالانه سفیران ایران منتقدان مذاکرات هسته‌یی را افرادی بزدل خواند که هرگاه صحبت از مذاکرات به میان می‌آید لرزه بر اندام‌شان می‌افتد.

به نوشته لس‌آنجلس تایمز، حسن روحانی فردی است که به عنوان یک فرد میانه‌رو شناخته می‌شود اما اظهارات اخیر وی خطاب به منتقدان مذاکرات واکنش شدیدی را در ایران درپی داشته است.

با حمایت روحانی، ایران و گروه موسوم به 1+5 شامل آمریکا،‌ روسیه، چین، انگلیس،‌ فرانسه و آلمان تلاش کرده‌اند تا راه حلی برای پایان دادن به اختلافات بر سر برنامه هسته‌یی ایران بیابند. توافقی که درنتیجه این تلاش‌ها به دست می‌آید برنامه‌ هسته‌یی ایران را در برابر لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور محدود خواهد کرد.

این کشورها قرار بود در 20 ژوییه به توافق نهایی برسند. اما پس از آن که نتوانستند به راه‌حلی جامع دست پیدا کنند مذاکرات‌شان را تا چهارماه دیگر یعنی 24 نوامبر سال جاری تمدید کردند.

لس‌آنجلس تایمز در ادامه نوشت: حسن روحانی در مورد دستیابی به یک توافق ابراز تمایل کرده است اما تندروها در ایران درباره حصول توافقی که برنامه هسته‌یی ایران را محدود می‌کند خوش‌بین نیستند و مخالفت‌های آن‌ها سبب شده تا روحانی صبر خود را از دست بدهد.

منبع: isna.ir

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز