دسته بندی
پربیننده های اجتماعی
 کاهش 3درجه‌ای دمای هوای پایتخت

امین حسین نقشینه درباره شرایط جوی کشور اظهار داشت: انتظار می‌رود که با نفوذ هوای خنک از اواخر وقت امروز، شاهد افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق، کاهش دمای هوا و همچنین مواج شدن خلیج فارس باشیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه افزود: بر همین اساس انتظار می‌رود طی روزهای آینده سواحل جنوبی خزر و دامنه‌های البرز بارش پراکنده باران را تجربه کنند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها در بعد‌ازظهر امروز و فردا در شرق ارتفاعات گلستان، ارتفاعات شمال غرب خراسان رضوی و ارتفاعات سمنان از شدت بیشتری برخوردار باشد.

نقشینه ادامه داد: بر اساس شدت گرفتن بارش‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی در مناطق مزبور دور از انتظار نخواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین از شدت گرفتن وزش باد در شرق کشور خبر داد و گفت: انتظار می رود طی امروز و فردا وزش باد در شرق کشور به ویژه منطقه زابل شدت یابد به‌طوری که موجب بروز طوفان خاک و شن در منطقه زابل می‌شود.

به گفته نقشینه، طی روز شنبه پیش‌رو بارش پراکنده باران برای دامنه‌‌های مرکزی و جنوبی زاگرس دور از انتظار نخواهد بود.

وی همچنین از کاهش 7 درجه‌ای دمای هوای در مشهد مقدس خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود تا شنبه آتی دمای هوا در مشهد مقدس به میزان 7 درجه سانتی‌گراد کاهش یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه از شنبه هفته پیش‌رو دمای هوا در مشهد مقدس روند افزایشی خواهد یافت، ادامه داد: فردا نیز در استان تهران شاهد کاهش 3 درجه‌‌ای دمای هوا خواهیم بود.

نقشینه وزش باد و بروز پدیده گرد و غبار در جنوب پایتخت را طی روزهای آتی دور از انتظار ندانست و خاطرنشان کرد: در ارتفاعات این کلانشهر طی امشب و فردا بارش پراکنده باران رخ می‌‌دهد.

منبع: farsnews.com

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز