دسته بندی
در برنامه این هفته سینمایی «هفت» قرار است فیلم سینمایی «نخودی» ساخته جلال فاطمی نقد و بررسی شود...

این هفته فیلم سینمایی «نخودی» ساخته جلال فاطمی در برنامه سینمایی «هفت» نقد و بررسی می‌شود.
بنابراین گزارش، در خلاصه داستان این فیلم كه فیلم‌نامه آن توسط جلال فاطمی و بازنویسی آن توسط فرشته طائرپور انجام شده است، آمده است: «سینا بزرگی» (صابر ابر)، یك كارگردان تئاتر عروسكی است كه مدت‌هاست در رقابت با هجوم فیلم‌ها و گیم‌ها‌ی خارجی، امكانی برای عرضه درست كارهایش به كودكان پیدا نمی‌كند. نمایش‌های او بدون رونق و مشتری اجرا می‌شوند و صاحبان سالن‌های نمایش، برای تعطیل كردن اجراهای او، دلایل و بهانه‌های اقتصادی كافی دارند.
«سینا» علی‌رغم تلاش و مراجعه به جاهای مختلف برای كار، نتیجه‌ای نمی‌گیرد و با هر پاسخ منفی بیشتر تحقیر شده و كوچك می‌شود. «سینا» پس از دیدار با فال‌فروشی بادكنكی، راهی سفری به سرزمین قصه‌ها می‌شود و در آن‌جا «نخودی» افسانه‌ای را ملاقات می‌كند.
در این فیلم بازیگرانی چون صابر ابر، مرضیه برومند، رعنا آزادی‌ور، علیرضا خمسه، مسعود كرامتی، مجید شهریاری، احمدرضا اسعدی، حمیدرضا مرادی، رضا تهی‌دست، پوپك دین‌محمد و بازیگر خردسال: ابوالفضل منتهایی به ایفای نقش می‌پردازند.
برنامه سینمایی «هفت» جمعه شب‌ها با هدف بررسی مشكلات و موانع موجود در سینمای ایران و همچنین نقد و بررسی فیلم‌های روز روی آنتن شبكه سه سیما می‌رود.
منبع: .farsnews.com

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
تازه ترین اخبار فرهنگی
پریازدیدترین ها