دسته بندی
گروه کودک و نوجوان سیما در ابتکاری جالب و دیدنی به برنامه هفته دفاع مقدس در کنار کودکان ایرانی و عراقی ، رنگ دوستی دو ملت مسلمان و همسایه بخشید.

عکس: ابتکار زیبای برنامه عمو پورنگ در هفته دفاع مقدس


به گزارش خبرنگار جهان؛ گروه کودک و نوجوان صدا و سیما در اقدامی قابل ستایش و با تصمیمی عاقلانه برنامه ای مشترک با حضور کودکان عراقی و ایرانی در هفته دفاع مقدس بر روی رود اروند اجرا کرد.

در این برنامه که به پاس هفته دفاع مقدس در حدود مرز و در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار شده بود کودکان عراقی مهمان ویژه بودند که تعدادی از مقامات دولتی عراق هم آنها را همراهی می کردند.

این کودکان که در ابتدا به سختی با گروه ایرانی ارتباط برقرار می کردند پس از مدتی با شادابی عمو پورنگ و رفتار بی ریای ایرانی ها توانستند با جشن همراه شوند و با خواندن سرودها و شعرهای عربی با کودکان ایرانی همراه شدند.تلاش عمو پورنگ و امیر محمد مجریان توانای گروه کودک سیما در برقراری ارتباط دوستانه بین کودکان دو کشور مسلمان و همسایه بسیار تاثیر گذار بود.

گروه عراقی کیک هایی با پرچم ایران و عراق درست کرده بود که به کودکان ایرانی هدیه داد و گروه ایرانی هم یک جوجه عروسک زیبا و بزرگ را هنگام بازگشت گروه عراقی به آنها هدیه داد.

دو گروه کودکان ایرانی و عراقی صرفنظر از همراهی مقامات دولتی شاهد حضور هنرمندان نیز بودند.

این هنرمندان که اکثرا از عرصه سینما بودند ضمن ابراز شادمانی از چنین ابتکار ارزشمندی کودکان را فرزندان صلح و دوستی نامیدند.

از هنرمندان همراه این کاروان کودکانه صلح و دوستی می توان به حبیب احمد زاده(نویسنده) نادر طالب زاده، احمد نجفی،سیروس الوند و حسن برزیده اشاره کرد.

ارزشمندی این حرکت در این است که برخی دولت های عربی و دولت اشغالگر آمریکا تلاش زیادی به کار می برند تا نگاه مردم دو کشور مسلمان و همسایه را نسبت به یکدیگر غیر دوستانه نمایند و به تبع آن به بهره برداری سیاسی و دست اندازی در منطقه بپردازند و آگاهی بخشیدن به کودکان فرصت سوء استفاده دشمنان را در آینده از بین می برد.

گردآوری شده توسط: گروه سرگرمی ایران فروم
Cloob Print Google+