دسته بندی
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: زنان باردار به هیچ وجه جگر مصرف نکنند به دلیل اینکه جگر سرشار از ویتامین A است و اگر زنان در دوران بارداری ویتامینA به مقدار زیادی مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه می شود.
به گزارش فارس حمیدرضا درستی مطلق افزود: جگر از نظر تغذیه ای بسیار ارزشمند است و سرشار از ویتامین B12 است که این ویتامین می تواند برای خون سازی بسیار مفید باشد.
وی گفت: جگر سرشار از ویتامینA است. این ویتامین یکی از ویتامین های بسیار مهم است و در بسیاری از فعالیت های حیاتی بدن نقش دارد.در رشد و نمو و کیفیت بینایی موثر است، همچنین نقش اساسی در حفظ بافت های مخاطی بدن (مثل لایه های مخاطی اندام های گوارشی) دارد، این ویتامین در تقویت دستگاه ایمنی بدن و در تولید مثل نیز موثر است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: جگر علاوه بر ارزش غذایی که دارد به دلیل اینکه مواد سمی در آن جمع می شود، مصرف آن می تواند، در بدن مشکل ایجاد کند.
درستی گفت: اگر جگر به مقدار زیادی مصرف شود، این مواد و سموم در بدن فرد تجمع پیدا می کند. به همین علت به افراد توصیه می شود که بیش از 2 بار در ماه جگر مصرف نکنند.
وی اضافه کرد: زنان باردار به هیچ وجه جگر مصرف نکنند به دلیل اینکه جگر سرشار از ویتامین A است و اگر زنان در دوران بارداری ویتامینA به مقدار زیادی مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه می شود و سمومی که در جگر تجمع پیدا کرده است، برای مادر باردار مشکل ایجاد می کند.


منبع : isna.ir

گردآوری شده توسط: گروه پزشکی و سلامت ایران فروم
Cloob Print Google+

پربیننده های روز