دسته بندی
پربیننده های سیاست
خبر آنلاین:معمر قذافی رهبر لیبی هر روز بیش از گذشته ابعاد وحشتناك قدرت دوستی خود را به تصویر می كشد. اگرتا دیروز وی برای بقای در قدرت به بمباران مناطقی مانند بنغازی و كشتار مخالفان داده بود امروز ابعاد جدید تری از جنایت های وی علیه بشریت نمایان شده است .

به نقل از خبرگزاری فرانسه ، دیوان كیفری بین المللی روز چهارشنبه اعلام كرد شواهدی در دست دارد كه نشان می دهد معمر قذافی رهبر لیبی به نیروهای خود دستور تجاوز گسترده به زنان را صادر كرده و میان آنها داروهای محرك جنسی توزیع كرده است.

لوئیز مورنو اوكامپو دادستان دیوان كیفری بین المللی در این باره گفت : با در دست داشتن شواهدی جدید دال بر اینكه قذافی دستور تجاوز گسترده به زنان را صادر كرده است، از این پس می توان علاوه بر اتهامات پیشین، اتهامات جدیدی به رهبر لیبی وارد كرد .
اوكامپو خاطر نشان كرد نتایج تحقیقات این دادگاه حكایت از آن دارد كه صدها زن در مناطق مختلف لیبی مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته اند و اینكه مقامات دولتی لیبی به دستور قذافی، مقادیر زیادی داروهای محرك جنسی خریداری و آنها را میان سربازان تقسیم كرده اند.

اوكامپو در پایان گفت در ابتدا در مورد این اطلاعات تردیدهایی وجود داشت ولی در حال حاضر این موضوع به اثبات رسیده است كه قذافی برای تنبیه و مجازات افراد از شیوه تجاوز جنسی استفاده كرده است.

گردآوری شده توسط: گروه خبــر ایران فروم
Cloob Print Google+
امروز در ایران فروم
پربیننده های روز